Piktupėnuose pagerbta karalienė Luizė

2015-09-15, Danutė Bardauskienė, kultūros centro direktorės pavaduotoja

Šeštadienį, rugsėjo 12 d., Piktupėnuose sklandė prasminga istorijos dvasia. Kaip vėliau sakė 80-metė  piktupėniškė p. Elena  Bertašienė „tokio stebuklo dar nemačiau“... O stebuklą kūrė Pagėgių kultūros centras (renginio režisierė Danutė Bardauskienė), Karalienė Luizės personažą įkūnijusi Pagėgių turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė; dvaro šokiais stebino Pagėgių kultūros centro vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Marguva“ (vad. Gražina Paliokienė) dvaro Metraštininkais tapusios ir karalienės laiškus skaičiusios Piktupėnų pagrindinės mokyklos skaitovės ir jų mokytoja  Audronė Norkaitytė.

Skambant fanfaros garsams su karieta atvyko karalienė Luizė. Pasitikdamas prie laiptų, dvariškis įteikė jos mėgstamos - mėlynos - spalvos gėlių puokštę. Žengdama raudonu kilimu, karalienė užbūrė savo esybe, žmonės pasitiko ją atsistoję ir plodami...

1807 m. prieš birželio 25 d., prieš numatytą derybų pradžią su Napaleonu, karališkoji šeima apsistojo Piktupėnų mokykloje ir klebonijoje.

Kaip sakė karalienė, „nors Piktupėnuose tada praleidome 4 savaites, tačiau mano vaikai buvo laimingi žaisdami su kaimo vaikais. O šie paprasti mirtingieji, norėdami išblaškyti mano sielvartą, prie durų  merkdavo didžiules puokštes rugiagėlių, lyg žinodami, kad tai mano mėgstamiausia gėlių spalva...“

Po muzikinės-literatūrinės programos tęsėsi kelionė iki garsiųjų liepų, po kuriomis karalienė mėgo ilsėtis. Pakeliui karalienė su lydinčiaisiais stabtelėjo prie buvusios evangelikų liuteronų bažnyčios pamatų, nusilenkė ir uždegė žvakes.

Malonią staigmeną ir prasmingą akcentą į šventės programą įnešė Klaipėdos moterų „Rotary“ klubas. Rotarietės atvežė ir pačios atidengė ąžuolinę atminimo lentelę su užrašu ant varinės plokštės „Karalienės Luizės liepa 1807 m.“

Grįžus į parką, koncertavo atlikėja Indrė Jucytė. Pagėgių kultūros centro direktorė S. Jašinskienė, kuri prieš renginį klaipėdietėms surengė ekskursiją į Martyno Jankaus muziejaus paveikslų sodą, dėkojo visiems už  pagalbą, organizuojant renginį. Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė perdavė savivaldybės mero Virginijaus Komskio padėkas ir dovanas.

Šventėje dalyvavęs kraštotyrininkas ir leidėjas Kęstutis Demereckas kalbėjo apie karalienės Luizės reikšmę visam pasauliui. Paminėjo, kad pietų Vokietijoje, Hohencolernų  pilyje yra ekspozicija apie pastoriaus namelį Piktupėnuose.

Skambant fanfaroms, pagarbiai atsisveikinome su karaliene, žinodami, kad tai tik didelio darbo pradžia, įprasminant šios istorinės asmenybės veiklą ir gyvenimą.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

tikrai2015-09-21
gražu ir malonu Komentaras patinka Komentaras nepatinka