Stoniškiuose – rūpestis ir senais, ir jaunais gyventojais

2015-09-17, Stasys BIELSKIS
Justina Danutė Butkevičienė vartoja ožkų pieną ir yra sveika, žvali.
Justina Danutė Butkevičienė vartoja ožkų pieną ir yra sveika, žvali.

Berštininkų kaime gyvenanti Justina Danutė Butkevičienė šią vasarą įžengė į aštuoniasdešimt ketvirtuosius savo gyvenimo metus. Ji sakė esanti tikrai savarankiška, mokanti viską, o žemę dirbti - kaip savo penkis pirštus. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius „Šilokarčemai“ teigė, kad J. D. Butkevičienė 1952–1954 metais tarybiniame ūkyje net traktorininke dirbo. Seniūnijoje gyvena nemažai garbaus amžiaus sulaukusių žmonių – jais valdžia rūpinasi, stengiasi padėti kiek tik galima.

Negali gyventi be arklio

„DT markės traktoriumi akėdavau ir vagodavau cukrinius runkelius, - pasakojo J. D. Butkevičienė. - O kai atėjo laikas vaikus auginti, nebedirbau – pradėjau traktorininkams pietus virti. Jau laukiausi trečio vaiko. Paskui dirbau žolės miltų gamybos agregate – dirbau ir dieną, ir naktį. Buvau ir sargė, ir valytoja, lopydavau suplyšusius maišus, visokius kitokius darbus dirbdavau“.

1932 metais gimusi J. D. Butkevičienė viena gyvena jau 27-erius metus. Po vyro mirties praėjus keletui metų, nusipirko arklį, suskaičiavo, kad iki šių metų pradžios jau turėjo devynis arklius. „Jei ne liga, būčiau dar šiandien visus darbus apsidirbusi su arkliu. Kai atsiguliau į ligoninę, teko parduoti, nes nieko jis, išskyrus mane, neprisileisdavo“, - kalbėjo J. D. Butkevičienė.

Dabar, vėl atsiradus jėgų, ruošiasi pirkti mažesnį arkliuką - juk ir vieną nedidelį vežimą tebeturi. J. D. Butkevičienė dirba tris hektarus žemės, dar vieną hektarą yra išsinuomojusi. Laiko dvi ožkas, ožį, triušių, vištų. Geria ožkų pieną, rūgpienį, valgo varškę, sviestą, todėl yra sveika ir žvali.

„Su arkliu važiuodavau ir į Stoniškius, ir į Pagėgius. Galima su juo ką nors iš ten parsivežti – trąšų, grūdų, malkų“, - pasakojo J. D. Butkevičienė.

Pastatė stotelę, sutvarkė kelią

„Turime labai gerą seniūną. Jis visada aplanko mus, senutes. Ir į ligoninę buvo porą kartų atvykęs aplankyti su lauktuvėmis“, - kalbėjo J. D. Butkevičienė.

Iš tiesų, matosi seniūno R. Bartkevičiaus padaryti geri darbai. Štai Plaškiuose gyventojų pageidavimu pastatyta autobusų stotelė. Ji praverčia belaukiant mokyklinio autobuso. Iš Plaškių kaimo 16 vaikučių kiekvieną dieną važiuoja į Stoniškių pagrindinę mokyklą. Čia užuovėją randa ir kaimo gyventojai vykdami į turgų bei šiaip išsiruošę kokius nors reikalus tvarkyti Pagėgiuose ar Tauragėje. Juk iki šiol, esant rudeniniams orams, vaikai ir kaimo žmonės šaldavo ant lauko, nebuvo kur pasislėpti nuo vėjo ir lietaus.

Geru darbu galima pavadinti ir nutiestą naują, kelių dešimčių metrų žvyruotą kelią kaimo pabaigoje į daugiabučius namus. Nes po lietaus tekdavo klampoti iki kelių per purvą. Ten gyvena senyvo amžiaus moterys - Z. Lekavičienė, kuriai 72-eji, I. Gerulytė - jai šiais metais sukako 80 metų, 77-erių P. Žebrienė... Ten gyvena R. ir V. Norvaišų neįgali šeima, trys daugiavaikės šeimos. Plaškiečiai nestokoja padėkos žodžių seniūnui už tokį rūpestį – juk anksčiau susirgus ir iškvietus greitąją pagalbą, medikams nemažą atstumą tekdavo klampoti pėstiems arba eiti kelias dešimtis metrų su ligoniu iki greitosios automobilio.


Foto galerija

Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius pasirūpino, kad Plaškiuose būtų pastatyta stotelė, kuri praverčia belaukiant mokyklinio autobuso. Iš Plaškių kaimo 16 vaikučių kasdien važiuoja į Stoniškių mokyklą.Pažvyruotas kelias iki daugiabučių namų, kuriuose gyvena garbaus amžiaus žmonės, ir kad galėtų nekliudomai privažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobilis.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?