Aštuonios šeimos po gaisro be pastogės neliko

2015-09-15, Stasys BIELSKIS
Šeštadienį, prieš vidurdienį, didelis gaisras įsiplieskė netoli Pagėgių - Rūkų kaime, Saulėlydžio gatvėje.
Šeštadienį, prieš vidurdienį, didelis gaisras įsiplieskė netoli Pagėgių - Rūkų kaime, Saulėlydžio gatvėje.

Šeštadienį, prieš vidurdienį, Bendrajame pagalbos centre telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Rukų kaime (Stoniškių sen., Pagėgių sav.) kilo gaisras daugiabutyje name. Per gaisrą stipriai apdegė vyras. Be savo namų liko aštuonios šeimos.

Į gaisravietę buvo išsiųstos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos. Informacija apie įvykį perduota medikams.

Atskubėjus ugniagesiams namas degė atvira liepsna. Nustatyta, kad užsidegė antrame aukšte esantis butas. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo, kai vyras bandė užkurti krosnį ir tam panaudojo degų skystį. Jis stipriai apdegė veidą ir rankas, bėgdamas iš buto dar spėjo iš jo išnešti ir vaikus.

Ugnis greitai išplito po visą antrąjį namo aukštą. Gyventojai nebegalėjo išeiti iš pastato. Jie buvo iškelti kopėčiomis. Kilus gaisrui sprogo vienas dujų balionas. Ugniagesiams teko gelbėti ir šalia esantį namą, mat jis irgi jau buvo pradėjęs rūkti.

Mediniame name gyvena aštuonios šeimos. Sudegė visas pastato antras aukštas, o pirmame aukšte esantys butai buvo sulieti vandeniu.

Gesinimo darbai truko maždaug valandą.

Pagėgių savivaldybės administracija  sprendžia, kur apgyvendinti nelaimę patyrusius gyventojus. Savivaldybės meras Virginijus Komskis „Šilokarčemai“ sakė, jog didesnių problemų dėl to neturėtų būti. Tebėra tuščias buvęs Stoniškių seniūnijos pastatas, laisvos vietos yra Pagėgių vaikų globos namuose.

„Viena močiutė yra apgyvendinta krizės namuose, kita – senelių globos namuose, - pasakojo V. Komskis. – Tų pasiūlymų yra pakankamai. Bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms pasiūlė gražią tuščią sodybą, kitiems – patalpas Šilgaliuose. Kol dar neatvėsę orai, didesnių problemų nėra. Dabar reikia padėti žmonėms nuvalyti po gaisro likusius degėsius. Bandysime rinkti iš gyventojų pinigus – Lumpėnuose po gaisro tai pavyko, ten bendruomenės nariai paaukojo nemažą sumą“.

Pasak mero, keturios šeimos, gyvenančios pirmame pastato aukšte, norėtų namą atsistatyti. Namą administruojančio „Šilutės būsto“ paprašyta pažeminti kaminus, kad jie nenuvirstų, nes antro aukšto jau tikrai niekas neatstatinės. Juk virsdami kaminai nemažai žalos dar gali padaryti. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius pažadėjo skirti darbininkų, atliekančių viešuosius darbus, sudegusio namo aplinkai sutvarkyti.


Straipsnio komentarai

Melagiai2015-09-28
Paliko visos antro auksto seimos be gyvenamuju patalpu. Stoniskiu seniunas neleido gyventi netgi sename stoniskiu seniunijos pastate. Leido ten buti tik 3-5 dienas, tai ivardijo pats V. Komskio patarejas. Buvo laisvas net senasis Stoniskiu seniunijos punktas, alytnamis, net jame zmonems neleido apsigyventi. Todel kad vyks aukcionas, sio namo pardavimui. Kurio pradine suma bus tik nuo 40 tukst. euru, tai ivardijo taip stoniskiu seniunas. Taigi, norim labai,, padekoti visoms institucijoms kurios suteike pagalba, nukentejusioms seimoms". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?