Grybavimo čempionate „Grybas“ skaičiavo grybus

2015-09-17, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Čempionatą ir Rudens taurę laimėjo komanda „Makavykai“.
Čempionatą ir Rudens taurę laimėjo komanda „Makavykai“.

Nors grybų gausa šį sezoną labiausiai džiugino vasaros viduryje, šiuo metu šių gamtos turtų miškan išsiruošia tik užkietėję grybautojai. Nesuklysime, kad tokie grybautojai šį šeštadienį rinkosi Švėkšnos seniūnijoje Papjaunių kaime, kur vyko ketvirtasis Grybavimo čempionatas.  Jo metu rastas neįtikėtinas skaičius grybų.

Nupjauti ar išrauti?

Nuo ankstyvo ryto šalia Švėkšnos esančiame Papjaunio kaime, Štulcų šeimos kaimo turizmo sodyboje, vyko pasiruošiamieji darbai Grybavimo čempionatui. Prie kelio į sodybą visus pasitiko grybų bobos ir dieduko iškamšos su pintine grybų. Jas savo rankomis sukūrė švėkšniškė Stasė Norkienė.

Susirinkusiuosius pirmiausiai sveikino ir linkėjo sėkmės grybavime būrys svečių: Lietuvos Respublikos  Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės urėdijos miškų urėdas Vaidas Bendaravičius, Švėkšnos girininkijos girininkas Algirdas Tamašauskas.

Čempionato dalyviai  aiškinosi, kaip teisingai grybauti – grybą išrauti ar nupjauti? Girininkas pamokė – pirmiausia išrauti, o paskui nupjauti, mat grybai dauginasi sporomis. Netrukus prisistatė visos komandos: „Ereliai", „Raudonviršiai", „Stasys ir Ko" ir „Makavykai". Netrūko ir pavienių grybautojų. Iš viso renginyje dalyvavo  60 dalyvių.

Netrukus visi kelioms valandoms išskubėjo į mišką ir grįžo su pilnomis pintinėmis miško gėrybių.

Vertino komisija „Grybas“

Sudaryta speciali komisija „Grybas“ apžiūrėjo kiekvieną čempionato dalyvių parneštą grybą, kruopščiai juos suskaičiavo. Netrukus paskelbti nugalėtojai. Šiemet pakeistos taisyklės – grybai nebebuvo sveriami. Jie buvo skaičiuojami vienetais ir nugalėjo tas, kas tų vienetų rado daugiausiai. Didžiausią skaičių grybų surinko komandos iš Katyčių „Raudonviršiai“ narė Nijolė. Ji rado net 147 grybus. Didžiausią raudonikį, kuris svėrė net 510  gramų, aptiko „Makavykų“ komandos narė Irena, o jos kolegė Zita džiaugėsi tądien rastu didžiausiu baravyku iš visų. Grybų karalius svėrė 244 gramus.

Įspūdingiausią grybą rado komandos „Stasys ir kiti“ narys Stasys. Jo radinis iš visų skyrėsi savo dydžiu, bendru vaizdu, nes jo raudonikio kotas buvo ilgas ir storas, o kepurė – išskirtinai ryški ir raudona. Tos pačios komandos narys Tomas rado seksualiausią grybą.

Tądien iš viso rasti 662 kepurėti laimikiai. „Nesitikėjome tokio rezultato. Niekas negalvojo, kad bus tiek grybų rasta.  Visi sakė, kad grybų nėra, tačiau rezultatas parodė, kad jų yra. Tik reikia ieškoti“, - kalbėjo Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio pirmininkė Ingrita Riterienė.

Vaišino grybiene ir kitais skanumynais

Rudens taurę, kurią įsteigė Švėkšnos neįgaliųjų draugija, iškovojo „Makavykų“ komanda. Jų pintinėse suskaičiuoti 230 kepurėti gražuoliai.  Visi nominantai, čempionato dalyviai buvo apdovanoti prizais. Įteikti ir grybavimo sertifikatai, kuriuos sukūrė švėkšniškė Violeta Astrauskienė.
Šventės dalyvius sutiko ir išlydėjo vietos muzikantas Vytautas Raibys. Šeimininkės Emilija Bilčienė, Irena Sūdienė ir Rūta Jušienė ne tik ruošė visų dalyvių suneštą stalą, bet ir vaišino pačių virta grybiene, bulvėmis su lupena bei kastiniu. Šeimininkės buvo papuoštos specialiai čempionatui pasiūtomis kepuraitėmis ir prijuostėmis. Jas pasiuvo švėkšniškė Salomėja Žemgulienė.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis džiaugėsi, kad Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos padalinio kolektyvas organizuoja Grybavimo čempionatą. Seniūnas net nustebo, kad tiek grybų buvo rasta. Pasak jo, šiemet buvo mažiau dalyvių dėl to, kad dabar žmonėms darbymetis – bulviakasis. „Džiaugiuosi, kad seniūnijoje vyksta tokie renginiai. Nereikia jiems jokių specialių finansavimų, projektų. Kiekvienas viską daro iš širdies, su meile. Dėl to renginiai būna šiltesni, o susirinkusieji randa bendrą kalbą, pasidaro artimesni“, - kalbėjo A. Šeputis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?