Nustokite rytais klotis lovą, nes tai kenksminga jūsų sveikatai!

2015-09-17, alfa.lt
Nepaklota lova (Pixabay.com nuotr.)
Nepaklota lova (Pixabay.com nuotr.)
Pabudę nueikite ir nusiprauskite, o tuomet keliaukite į darbą. Negaiškite laiko klodami lovą. Prisiminus vaikystę, daugumai turbūt iki šiol skamba įkyrus mamos klausimas „ar pasiklojai savo lovą?“. Vis dėlto, panašu, jos visos itin klydo.

Palikti lovą neklotą yra kur kas geriau jūsų sveikatai ir savijautai, rašo Theloop.ca.

Palikdami patalus sujauktus, galite išvengti bjauriųjų dulkių erkučių, kurios linkusios kauptis pataluose.

Dulkių erkutė

Vidutiniškai kiekvienoje lovoje gali slėptis apie 1,5 mln. šių ne itin mielų padarėlių. Alergenas, kurį jos gamina, yra lengvai įkvepiamas miegant ir dažnai sukelia tokią ligą kaip bronchinė astma.

Miegodamas žmogus sušyla, prakaituoja, ant patalų kaupiasi odos pleiskanų ir drėgmės, o vis tai yra tikra šventė dulkių erkutėms. Tad kai rytais suskumbate kruopščiai sulankstyti patalynę ir sudedate ją į lovos vidų ar uždengiate lovos užklotu, visa tai lieka jūsų pataluose.

Palikus lovą tokią, iš kokios išlipote, erkutės ir drėgmė susiduria su šviesa ir gaiviu oru. Kingstono universiteto mokslininkas Stephenas Pretlove teigia, kad tada iš patalynės ir čiužinio išgaruoja per naktį susikaupusi drėgmė, todėl erkutės dehidratuoja ir galiausiai miršta.

Puiki priežastis ir savo vaikų neversti kas rytą klotis lovos, ar ne? Na, o jei vakare laukiate svečių, paklokite lovą tik grįžę po darbo, nes iki to laiko didžioji dalis erkučių jau bus mirusios.


 


Straipsnio komentarai

KIENO ČIA IDĖJA VĖL EUROPOS 2015-09-17
NEVELTUI SAKOMA JAI LOVA NETVARKINGA TAI IR ŠEIMININKAS APSILEIDES Komentaras patinka Komentaras nepatinka