Panemunėje ramu, gražu, nebeliko kontrabandininkų

2015-09-19, Stasys BIELSKIS
Panemunės bendruomenės pirmininkės Virginijos Lauciuvienės ir Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus rūpesčiu miesto centrą puošia gėlynai.
Panemunės bendruomenės pirmininkės Virginijos Lauciuvienės ir Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus rūpesčiu miesto centrą puošia gėlynai.

Pasak Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus, mažiausio Lietuvoje Panemunės miesto bendruomenės pirmininkė Virginija Lauciuvienė yra kolektyvo žmogus. Ji po ilgų bendruomenės pirmininko paieškų ir buvo kaip tik tokia, kuri puikiai subūrė bendruomenę, prikėlė ją gražiems darbams.

„Virginija sėkmingai, su meile atlieka savo darbą, kartu bendradarbiaujant mums pavyko pasiekti gerų rezultatų tvarkant Panemunės viešąsias erdves, - pasakojo seniūnas D. Maciukevičius. – Gėlynų prižiūrėjimas tapo visų panemuniškių bendru rūpesčiu“.

V. Lauciuvienė organizuoja įvairias keliones, ekskursijas, į kurias važiuoja ne tik Panemunės, bet ir Pagėgių miesto gyventojai. Ji aktyvi visuose renginiuose, vykstančiuose Pagėgiuose ir kitur. Puikiai sutaria su seniūnaite Vilma Žakeliene, tad tokio darbo rezultatas yra tik teigiamas.

V. Lauciuvienė „Šilokarčemos“ korespondentui pasakojo, kad 30 metų išdirbo bendrovės „Lesto“ Pagėgių skyriuje, tačiau įvykus reorganizacijai, prieš pusantrų metų, ji neteko darbo.

Paprašyta išvardinti, ką konkrečiai gero ji jau padarė Panemunėje per pastaruosius metus, V. Lauciuvienė sakė, kad centrinę Panemunės gatvę jau papuošė gėlynais, pavasarį pradėjo įrengti maudymvietę, bet iki maudymosi sezono taip ir nesuspėjo užbaigti visų darbų. Buvo iškirsti krūmai, įrengtas privažiavimas nuo plento, iš akmenų sumūryta poilsiavietė ir šašlykinė.

Įrengiant maudymvietę dirbo viešuosius darbus atliekantys žmonės, su technika padėjo ūkininkai Rita ir Stasys Budrikai, finansiškai parėmė Danutė Knopkienė. Aktyvūs bendruomenės nariai yra ir Rita bei Virgilijus Baniai.

„Turime ir technikos – trimerį, kaip ir neblogai gyvename, - pasakojo V. Lauciuvienė. - Gaila, kad Panemunėje begyvena tik 258 žmonės. Štai ir gatvėje, kur aš gyvenu, jau trys namai yra tušti – nebėra Kerpienės, Gudaitienės, Pranskaičių tuščias namas. Nebeturime nė parduotuvės. Tik bare galima nusipirkti pirmo būtinumo maisto produktų – duonos, dešros, cukraus, miltų... Aišku, bare jie kainuoja brangiau nei parduotuvėse. Galėtų ir medicinos punktas būti, toks, koks yra, pavyzdžiui, Lumpėnuose, į kurį kartą per savaitę atvažiuotų gydytoja. Juk Panemunėje gyvena daugiausia senyvo amžiaus žmonės“.

Panemunės bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė tuo, jog dabar gatvėse jau ramu – nebėra tokių triukšmų, kaip būdavo prieš penkerius metus. Ir kontrabandinių cigarečių Panemunėje jau nebenusipirksi, o jei kas pasiūlo, tai būna ne rusiškos, o baltarusiškos...


Foto galerija

Būsimojoje maudymvietėje įrengiama poilsiavietė, sumūryta šašlykinė.Panemunės parke puikuojasi  „drakonas“.

Straipsnio komentarai

pozna2015-09-21
nebeliko kantros - vadinasi bus vel Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jis2015-09-20
Tikrai, kad ramu Panemunėje : tik gėlytės žydi... Tokio savivaldybės pamiršto kampelio nerasit visoje Lietuvoje... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai jau taip2015-09-20
Verkia senyvo amžiaus žmonės, kad nėra parduotuvės, nėra kas nuvežtų į bažnyčią, o jau apie med. punktą, net svajoti nustojo... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
eilinis......2015-09-20
pasiliaupsinimo straipsnis, tikrasis ,,grozis,, liko uz kadro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kristina2015-09-19
va cia tai moteriske saunuole kad tokiu daugiau butu kaimuose reikia keltis is liuno o ne klupti grazu panemuneje pasikeite labai stiprybes jums puoselekit ir toliau savo graziais darbais ir idejomis
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?