Atnaujintos Laugalių kaimo kapinės

2015-09-20, Vanda Marozienė, Žemaičių Naumiesčio evangelikų liuteronų parapijos pirmininkė
Akimirkos iš Laugalių kapinių tvarkymo.
Akimirkos iš Laugalių kapinių tvarkymo.

Rugpjūčio pradžioje Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko sumanymu buvo pradėtos tvarkyti  apleistos Laugalių evangelikų liuteronų kapinaitės. Tiksliai nežinoma, bet galbūt pirmoji kapavietė supilta prieš 150 metų.

Čia palaidotas Kristupas Lekšas (1872–1941) – Mažosios Lietuvos politinis ir visuomenės veikėjas, poetas, giesmynų sudarytojas. Palaidotos ir karo aukos, ant paminklo joms sunkiai įskaitoma „Ilsėkitės svetimoje žemėje“. Laidota maždaug iki XX a. vidurio.

 Dabar antkapiai vos kyšojo iš žemės, paminklai sudaužyti, įrašai neįskaitomi, todėl teko darbuotis iš peties. Į pagalbą pasikviestas dailininkas Eugenijus Šuldiakovas. Šis iš dalelių rinko paminklus, antkapius. Jų iškilo per 75. Visi saviti, su gražiausiais raštais, užrašais.  Žemės į antkapius atvežė ūkininkas Stasys Šikšnius. Kunigas Valdas Miliauskas triūsė su reabilitacijos centro „Gabrielius“ gyventojais. Dirbo Žemaičių Naumiesčio seniūnijos žmonės: Steponas Amblažiejus, Petras Balseris, Albinas Bagdonas, Vitalija Dulkienė, Vladimiras Sobolevas, Viktoras Ramanauskas, tautodailininkas Juozas Judžentis, Danguolė Rimkutė, Nerijus Drukteinis, Jonas Kieza, Irma Bitinienė, Irena Jagminienė, Ramutė Žielytė. Buvo atgabentas ir akmeninis centrinis kryžius. Žemaičių Naumiesčio evangelikų liuteronų parapija skyrė 200 eurų. Žemietis Algis Papendik padovanojo suolų ir kitų baldų.

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Kubaitis pastatė suolą prie įėjimo, o Tarybos narys Vidas Gečas pasirūpino, kad ant kiekvieno kapo degtų žvakutės.

Už pagalbą dėkoju ir Vaidai bei Stasiui Šarkauskams, Ramutei Šveikauskienei, Degučių bendruomenės pirmininkei Irenai Vismantienei, seniūnaitei Zofijai Kungienei, Vitai Kubaitienei, vargonininkei Birutei Vitonienei, Lilijos ir Elmuto Lengvinų šeimai, Eduerd Reichert, Andriui Reikertui.

Rugpjūčio 30-ąją pamaldas Laugalių evangelikų liuteronų kapinaitėse, kur labai seniai beskambėjo bendra giesmė ir malda, vedė kunigas Mindaugas Žilinskis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?