Švėkšna išpuošta gėlių kilimais

2015-09-18, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
D.Gailiūnienės nuotraukos
D.Gailiūnienės nuotraukos

Šilutės rajono neįgalių draugijos Švėkšnos padalinio nariai ir toliau savo iniciatyvomis, kurios jau tapo tradicija, džiugina švėkšniškius ir miestelio svečius. Ką jie sumanė šįkart?

Atkreipia dėmesį į datas

Trečiadienį draugijos nariai miestelį išpuošė gyvų gėlių kilimais. „Kai kasmet darome kilimus, iš anksto gėlėmis stengiasi pasirūpinti klubo moterys. Jos pačios jas užaugina. Dar jų dovanoja ir kiti švėkšniškiai“, - pasakojo draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė.  Šiemet dalį augalų dovanojo ir dekoratyvinius augalus auginanti inkakliškė Rita Tamašauskienė.

Pirmininkė pasakojo, kad darydami kilimus kasmet žiūri, kokios svarbios datos yra Švėkšnai. Šiemet vienas kilimas skirtas Švėkšnos viadukui, nes jam sukako 130 metų. Gėlių kilimas nuaustas ir Grafams Pleteriams, nes šiemet 300-osios jų gimimo metinės.

Iš gražiausių rudeninių chrizantemų  žiedų padaryta ir gulbė širdutės viduryje. Ji – lyg meilės simbolis, mat Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje norinčių susituokti netrūksta. Čia atskuba jaunavedžiai iš įvairiausių šalies vietų.

Praėjusiais metais šios bažnyčios laikrodžiui sukako 100 metų. Todėl darbščiosios draugijos narės pasirūpino, kad būtų nuaustas kilimas, kuriame pavaizduotas bažnyčios bokšto ir jame esančio laikrodžio vaizdas.

Laiko savaitę, dvi

Gyvų gėlių kilimai Švėkšnoje audžiami jau ketverius metus. Ši idėja kilo I. Riterienei, kuri taip pat augina įvairiausias gėles.  „Vis ieškojome idėjos, kur panaudoti  žiedus.  Norėjosi, kažką iš jų padaryti, kol jie nesušalo“, -  kalbėjo draugijos pirmininkė. Prie iniciatyvos kasmet prisideda Švėkšnos seniūnija: kasmet atveža smėlio, padaro rėmus kilimams ir dovanoja agroplėvelę.

Gėlių kilimą galite pasidaryti ir jūs.  Pirmiausia pasidarykite norimo dydžio karkasą.  Po to jį išklokite agroplėvele.  Ant jos pilamas smėlis, kuris sulaistomas vandeniu. Nubraižomas eskizas ir dėliojami žiedai. Viską išdėliojus, meno kūrinį vėl reikia palaistyti.

I. Riterienė sakė, kad  jei oras palepina, toks meno kūrinys laiko mažiausiai savaitę ar dvi.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?