Tarptautiniuose bokso turnyruose šilutiškiai – čempionai

2015-09-22
Šilutės sporto mokyklos bokso grupės pajėgiausieji auklėtiniai su savo treneriu (iš kairės): Aidas Jonelis, Tomas Olberkis, Vytautas Balsys, Lukas Petrauskas, treneris Vincas Murauskas, Julius Pečkys, Robertas Jokulys ir Mantas Macaitis.
Šilutės sporto mokyklos bokso grupės pajėgiausieji auklėtiniai su savo treneriu (iš kairės): Aidas Jonelis, Tomas Olberkis, Vytautas Balsys, Lukas Petrauskas, treneris Vincas Murauskas, Julius Pečkys, Robertas Jokulys ir Mantas Macaitis.

Niekam ne paslaptis, kad bokso tradicijos ir pergalės Šilutėje labai gerai žinomos, iškaltos aukso medalių spalvomis. Itin aktyvus buvo  trenerio Vinco Murausko ir jo auklėtinių paskutinis vasaros mėnuo, kai teko dalyvauti ne vienoje garbingoje bokso kovoje už Lietuvos ribų.

Lietuvos rinktinei atstovavo du šilutiškiai

Rugpjūčio 24–30 dienomis Ukrainoje, jau 8-ąjį kartą organizuotas tarptautinis jaunimo bokso turnyras. Iki 18 metų dalyvavo 9 šalių boksininkai. Lietuvos rinktinei atstovavo 7 sportininkai, kurių gretose buvo du šilutiškiai: Tomas Olberkis (svorio kat. iki 91 kg) ir boksininkas iš Švėkšnos Vytautas Balsys (svorio kat. iki 75 kg). Abu rinktinės nariai prasibrovė iki finalų, deja, Vytautas lemiamą kovą pralaimėjo ukrainiečiui 0:3. O Tomas nokautu pakirto nesąžiningai kovojusį varžovą, taip pat ukrainietį. Didžiausia dovana šilutiškiui – aukso medalis iš paties Vitalijaus Kličko rankų. Į namus Lietuvos bokso rinktinė parvežė aukso, sidabro ir du bronzos medalius.

Vokietijos tarptautinis bokso turnyras

Į tarptautinį jaunimo bokso turnyrą, vykusį Vokietijoje, rugsėjo 9–13 dienomis išvyko Lietuvos rinktinė, kuriai ir vėl atstovavo Vytautas Balsys bei Tomas Olberkis. Tomas į rinktinės medalių maišelį, nugalėjęs praėjusių metų Europos ir šių metų Rusijos jaunimo čempioną 3:0, surėmęs pirštines su austru, o pusfinalyje  sėkmingai įveikęs ir vokietį, įdėjo bronzos medalį.

Komandos draugas Vytautas kovas pradėjo taip pat sėkmingai. Pirmasis varžovas iš Austrijos buvo įveiktas, tačiau pralaimėta dvikova su kazachu nutraukė galimybę toliau ginti Lietuvos garbę.

Sankt Peterburgas, pasaulio jaunių čempionatas

Į Pasaulio jaunių (15–16 m.) bokso čempionatą  Sankt Peterburge (Rusija) atvyko net 424 boksininkai  iš 57 šalių, kurie kovėsi 13 svorių kategorijų.  Į šią rinktinę pakviesti du pamariškiai Julius Pečkys ir Lukas Petraukas. Vaikinai čia pateko po paskutinės treniruočių stovyklos, kuri Šilutėje buvo surengta rugpjūtį.

 J. Pečkys pirmoje kovoje  pirštines surėmė su ukrainiečiu Maksimu Galiničevu. Deja, kova buvo sėkmingesnė Maksimui. Nereikia pamiršti, kad varžovas – Europos čempionas ir  Julius kovoje garbingai atsilaikė visus raundus.

L. Petrauskas taip pat  pralaimėjo pirmą kovą Airijos bendraamžiui.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?