Iš parduotuvės vogė dėl... sunkios turtinės padėties

2015-09-23, Stasys BIELSKIS
tauragiskis.lt nuotrauka
tauragiskis.lt nuotrauka

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis išnagrinėjo prokuratūros pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą dėl Ingos Dromantaitės, turinčios 9 klasių išsilavinimą, netekėjusios, bedarbės, anksčiau neteistos, š. m. birželio 11-ąją įvykdyto nusikaltimo.

Tą dieną,  apie 12 val. 58 min., Šilutės mieste, Lietuvininkų g. 68A, prekybos centre „Norfa“ I. Dromantaitė atvirai pagrobė 1,73 Eur vertės arbatinių sausainių maišelį, du 0,7 l talpos butelius bendros 3,88 Eur vertės putojančio vyno „Auksinis muskatinis“, 0,81 Eur vertės 1 l talpos butelį alaus „N 7,5 proc“, 1,39 Eur vertės 1 l talpos butelį aliejaus „Oleina“, 5,50 Eur vertės 2 kg koldūnų „Rjazanskye“, 0,57 Eur vertės 1 l talpos pieno „Piemenėlis“ ir 4 Eur vertės parduotuvės prekybinį krepšelį. Iš viso bendrovei „Norfos mažmena“ ji padarė 17,88 Eur turtinę žalą.

I. Dromantaitė dėl pareikšto kaltinimo kalta prisipažino visiškai ir paaiškino, kad kaltinime nurodytu laiku iš prekybos centro „Norfa“ tyčia atvirai, pardavėjai matant, pagrobė nurodytas prekes, jas išnešdama pro nedirbančią kasą ir už jas nesumokėdama. Po to šias prekes iš jos atėmė to paties prekybos centro darbuotoja, pasivijusi ją prie Laisvės alėjo 6-ojo namo. Mergina teisme teigė, kad šią vagystę padarė dėl sunkios turtinės padėties.

I. Dromantaitės kaltė buvo grindžiama ir kitais įrodymais. Liudytoja J. B., dirbanti UAB „Norfos mažmena“ pardavėja, parodė, kad apie 13 val. dirbdama kasoje pamatė po prekybos centro „Norfa“ salę vaikščiojančią kaimynę I. Dromantaitę. Pastaroji į prekybinį krepšelį buvo prisidėjusi įvairių prekių. Po to I. Dromantaitė, nešina minėtu krepšeliu, neužsimokėjusi už prekes, praėjo pro vieną iš uždarytų kasų, o pašaukta vardu išbėgo iš prekybos centro. Ji iškvietė apsaugos darbuotoją, kuriai paaiškino, jog pažįstama moteris pagrobė prekes su krepšeliu.

Liudytoja V. K. parodė, kad tuo metu prekybos centre „Norfa“ specialiu skambučiu, skirtu apsaugai, ją iškvietė pardavėja J. B. Ši pranešė, kad reikia vytis merginą, išėjusią iš prekybos centro ir nesusimokėjusią už prekes. Kitoje gatvės pusėje pamatė greitu žingsniu einančias dvi merginas, kurių viena nešėsi prekybinį krepšelį su prekėmis. Jos ėjo Laisvės alėjos link ir užsuko už namo kampo. Pasivijus merginas, viena iš jų numetė krepšelį su prekėmis ir įbėgo į namą. Prekes apsaugininkė parnešė į prekybos centrą.

Teisme liudijo ir tądien prekes vogusios merginos kaimynė V. B. Pastaroji prisiminė, kaip ji su kaimyne I. Dromantaite nuėjo į prekybos centrą „Norfa“, kuriame pastaroji į prekybinį krepšelį įsidėjo koldūnų, pieno, du butelius putojančio vyno, kitų prekių ir praėjo pro kasą už jas nesumokėjusi. Nors kasininkė šaukdama liepė I. Dromantaitei sustoti, tačiau ši nekreipdama dėmesio išėjo iš parduotuvės. Laisvės alėjoje jas, einančias namo, pasivijo prekybos centro apsaugos darbuotoja. Tai pamačiusi I. Dromantaitė numetė ant žemės krepšelį su prekėmis ir abi pabėgo.

UAB „Norfos mažmena“ rašte nurodyta, kad iš prekybos centro pagrobtos prekės buvo grąžintos į prekybos salę, todėl žala nepadaryta. „Norfos mažmena“ civilinio ieškinio byloje nereiškė.

Kaltinamosios I. Dromantaitės atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Ji tyčinį apysunkį nusikaltimą padarė anksčiau neteista, bet bausta administracine tvarka, seniūnijos charakterizuojama teigiamai.

Teismas nusprendė I. Dromantaitę pripažinti kalta pagal BK 178 straipsnio 2 dalį ir paskirti laisvės apribojimą šešiems mėnesiams, įpareigojant per visą bausmės vykdymo laikotarpį pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje ir be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos.


Straipsnio komentarai

Nesakysiu2016-01-30
Ji sitaip pasielge,kad savo vaikams,turetu duoti bent kanors pavalgyt...Geriau jau apsivokt,bet ne vaikus i "Vaiku namus" atiduoti.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2015-11-01
norejo kalinio duona isbandyti bet nepavyko kita karta pasiseks kaip ir loterijoi ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?