Melžėjų varžytuvėse – tie patys lyderiai

2015-09-23, Stasys BIELSKIS
Aštuntųjų Pagėgių krašto melžėjų varžytuvių nugalėtojos L. Vaičikauskienė, L. Snegiriovienė, D. Jocienė (centre) su kitais dalyviais, organizatoriais ir svečiais.
Aštuntųjų Pagėgių krašto melžėjų varžytuvių nugalėtojos L. Vaičikauskienė, L. Snegiriovienė, D. Jocienė (centre) su kitais dalyviais, organizatoriais ir svečiais.

Praėjusį ketvirtadienį Pagėgių krašte dėl geriausio melžėjo vardo jau aštuntą kartą varžėsi tik profesionalai, kuriems tokios varžytuvės tampa profesine švente. Šiemet varžytuvėse dalyvavo devyni melžėjai - visi iš didžiausių Pagėgių savivaldybės pieno ūkių.

Varžytuvės vyko Redos ir Gintauto Šepučių ūkyje Mikytų kaime. Su moterimis varžėsi ir vienas vyras iš žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“. Pasibaigus įtemptam organizatorių ir varžytuvių dalyvių darbui paaiškėjo, jog lyderiai nesikeičia jau trečią kartą iš eilės – geriausia Pagėgių savivaldybės melžėja vėl tapo žemės ūkio bendrovės „Bajėnai“ darbuotoja Lina Vaičikauskienė.

Pagėgių savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis teigė, kad raginti žmones dalyvauti šiame konkurse jau nebereikia. Melžėjų varžytuvės įgijo savo tradicijas, jos – puiki galimybė tobulėti. Pastebėta, kad į organizatorių rengiamus seminarus atvyksta daugiau melžėjų nei dalyvauja konkurse. Rezultatai kasmet gerėja –šiemet įvertinimai trečdaliu geresni nei 2008-aisiais.

Pasak varžytuvių organizatoriaus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų mokymo centro vadovo dr. Sauliaus Tušo, Pagėgiuose varžytuvės turi savo specifiką. Čia pienininkystės ūkių vadovai daug reikalauja iš melžėjų, o pastarosios mielai sutinka tobulėti. Tai patvirtino ir varžytuvių rezultatai – melžtuvo sanitarinis apdorojimas įvertintas maksimaliais balais, tarp devynių dalyvių tik trys melžėjos konkurse dalyvavo pirmą kartą. Tikromis varžytuvių lyderėmis tapo žemės ūkio bendrovės „Bajėnai“ melžėjos Lina Vaičikauskienė ir Lina Snegiriovienė, varžytuvėse dalyvavusios jau šeštą kartą.

L. Vaičikauskienė sakė, kad bendrovėje su kolege melžia po 135 karves, o ir namuose jos dar laiko savo galvijų. L. Vaičikauskienės teigimu, melžėjos darbas nėra nei sunkus, nei nešvarus – kaime nėra tokio darbo, kuriame nebūtų susitepamos rankos.

L. Vaičikauskienė šiemet vėl varžėsi su savo kolege L. Snegirioviene, kuri praėjusiais metais melžėjų varžytuvėse iškovojo pirmąją vietą. Nuo tikrų profesionalių neatsiliko jauniausia šitų varžytuvių dalyvė Rita Janušaitienė, kuri kartu su savo mama Danute Jociene melžia karves ūkininko Stanislovo Sudeikio fermoje. Didesnę patirtį turinti D. Jocienė surinko 135,5 balo ir užėmė trečią vietą. Dukra Rita nuo jos atsiliko tik 10 balų.

Aptariant varžytuvių rezultatus, dr. S. Tušas kaip reikiant gyrė šio krašto melžėjas teigdamas, kad Pagėgiuose net paskutinėje vietoje likusi melžėja surinko tiek balų, kiek kituose rajonuose negauna nugalėtojos. Melžėjas gyrė ir Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės katedros docentė Aldona Šimkienė, sakiusi, jog kitose varžytuvėse Pagėgiuose būtų galima atsisakyti melžtuvo sanitarinio apdorojimo rungties, kadangi Pagėgiuose beveik visų dalyvių darbas kasmet įvertinamas maksimaliais balais.

Nugalėtoja jau trečią kartą tapo žemės ūkio bendrovės „Bajėnai“ melžėja L. Vaičikauskienė, surinkusi 141,5 balo. Ji beveik 6 balais aplenkė savo bendradarbę L. Snegiriovienę. Trečią vietą užėmusi D. Jocienė surinko tik 0,3 balo mažiau. Ketvirtoje vietoje liko vienintelis stipriosios lyties atstovas, žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ melžėjas Ričardas Čiužas.


Foto galerija

Reda ir Gintautas Šepučiai, kurių ūkyje vyko melžėjų varžytuvės, augina tris dukras.Aštuntųjų Pagėgių krašto melžėjų varžytuvių nugalėtojos L. Vaičikauskienė, L. Snegiriovienė, D. Jocienė (centre) su kitais dalyviais, organizatoriais ir svečiais.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?