Trynukių iš Gardamo tėvai: „Pažadai ir liko pažadais“

2015-09-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi rachaelhempling.com nuotrauka
Asociatyvi rachaelhempling.com nuotrauka

Šių metų sausio pradžioje trijų mergyčių gimimas tapo staigmena ne tik medikams, bet ir mažylių tėvams, Gardamo seniūnijos gyventojams Agnei ir Ramūnui Rapalavičiams. Jauna šeima kaip ir medikai laukė dvynių, o vietoj jų sulaukė net trijų žavių mergaičių. Ši žinia greitai apskriejo ne tik rajoną, bet ir visą šalį.

Tuomet, nežinia, ar iš geros širdies, ar dėl to, jog kasdien vis labiau artėjo rinkimai į Šilutės rajono savivaldybės tarybą, jauna šeima sulaukė itin daug neva suprantančiųjų ir norinčiųjų šeimai padėti žmonių pažadų. Valdininkai ketino išspręsti didžiausią šeimos problemą. Tačiau šiandien neaišku, ar visus tada žadėjusiuosius galima tikrais geradariais vadinti. Nestebina ir tai, kad tuomet duoti jaunai šeimai pažadai ir liko pažadais. Taip jau prieš tuos rinkimus būna. Ne veltui sakoma: jei žodžiai nuo darbų skiriasi - joks melas, tai – politika.

Po mergaičių gimimo praėjo daugiau nei pusmetis. Todėl „Šilokarčema“ pasidomėjo, kaip sekasi šiai jaunai šeimai, ar ji išsprendė savo didžiausią problemą.

Gyvena ankštame bute

Trynukės viena po kitos sausio 4-osios rytą gimė visiškai išnešiotos, sveikos, sveriančios daugiau nei po 2 kilogramus. Šis trynukių gimdymas gardamiškei Agnei buvo antras. Pora iki tol augino dukrytę. Apie galimybę persikelti į didesnį būstą sutuoktiniai pradėjo galvoti dar tada, kai sužinojo, jog laukia dvynukų. Gimus trynukėms atsirado daug žadančiųjų. Tačiau Rapalavičiai iki šiol tebegyvena mažyčiame vieno kambario bute. Čia šešiems asmenims tikrai trūksta erdvės.

Jauna moteris sakė, kad jai buvo pasiūlytas vienas didesnis būstas Žemaičių Naumiestyje, daugiabutyje, tačiau jis tolokai nuo Gardamo. Šeimai svarbu gyventi netoli šio miestelio, mat čia - ir trynukių seneliai, kurie stengiasi jiems padėti kaip tik gali. „Norime, kad vaikai turėtų ir savo kiemą. Dabar jau turime suradę tokį namą su žemės sklypu. Bandysime gauti paskolą ir jį įsigyti. Daugiabučio kieme iškart tokį būrį vaikų sunku sužiūrėti – greitai gali vienas nubėgti į vieną pusę, kitas – į kitą“, - dėstė A. Rapalavičienė, kuri neslėpė, kad jai itin daug padeda vyras Ramūnas ir jo tėvai. Pasak moters, uošviai visada jiems padeda pasaugoti mažyles ir nebūna jokios problemos, kai jie nori dviese kur nors išeiti.

„Kai gimė dukrytės, žadančiųjų buvo daug. Tačiau pažadai ir liko pažadais. Manau, ką patys užsidirbsime, tą ir turėsime“, - pokalbį baigė jauna mama Agnė.

Šeima darbšti ir tvarkinga

Gardamo seniūnas Tomas Balčytis teigė, kad Rapalavičių šeima – tvarkinga. „Jauni žmonės labai stengiasi į gyvenimą kabintis kaip tik gali. Pagalbos daug neprašo. Svajoja apie savo būstą. Jiems nereikia socialinės pagalbos, nes patys viską susitvarko, gerai prižiūri savo vaikus. Jiems dabar labiausiai reikia finansinės pagalbos“, - „Šilokarčemai“ sakė Gardamo miestelio šeimininkas.  

Apie šeimą gražiai atsiliepė ir juos pažįstanti Gardamo seniūnijos socialinė darbuotoja Jūratė Mockienė. Anot specialistės, Agnės ir Ramūno šeima – jauna ir labai darbšti.

Pasak socialinė darbuotojos, šeimoje vaikai  gerai prižiūrimi, o mama Agnė spėja ir namus sutvarkyti, ir pati pailsėti, nes trynukės yra itin ramios mergaitės.

Pakalbinome ir Šilutės rajono savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, kuris teigė, kad šitai šeimai buvo surastas trijų kambarių su holu butas mokytojų daugiabutyje, kuris yra Žemaičių Naumiestyje. „Jį žmonėms pasiūlėme. Ketinome tą būstą nupirkti ir padovanoti šiai šeimai. Tačiau jie jo atsisakė. Nori sodybos, kuriai reikia 120 tūkst. litų (apie 35 tūkst. eurų). Tokių lėšų skirti mes negalime“, - kalbėjo politikas teigdamas, kad šeima nebuvo atėjusiu pasikalbėti su juo asmeniškai dėl būsto nė karto, visi buto klausimai buvo derinami su seniūnu.

„Jei žmonėms pasiūlėme, o jie atsisakė, tai padėti daugiau ir negalime,“ – pokalbį baigė V. Laurinaitis.


Straipsnio komentarai

komentutojas2015-09-24
Niekas nieko niekam nesiule, vat kai nera ka sakyti tai gina save MES SIULEM nieko panasaus nebuvo siulita............. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2015-09-24
Tai pažadas kaip ir ištesėtas. Juk savivaldybė nepuls statyti erdvesnio buto Gardame. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik babajam tik jiem o ne saviem 2015-09-23
greičiau atiduos viska babajam nei šitokiai gražiai šeimynai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?