Pasveikino dar vieną ilgaamžę

2015-09-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
M. Jasienė kartais nori pabūti viena.
M. Jasienė kartais nori pabūti viena.
Penktadienį, rugsėjo 18-ąją, jubiliejaus proga gimtadienio išvakarėse pasveikinta Piktaičių kaime (Juknaičių sen.) gyvenanti ilgaamžė Marė Jasienė.

Su 95-uoju jubiliejumi senjorę sveikino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, seniūnijos socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė. Visi linkėjo sveikatos ir gražių dienų.

Į Piktaičių kaimą M. Jasienė su Amžinybėn jau išėjusiu vyru atsikraustė daugiau nei prieš pusšimtį metų iš Šilalės rajono, Vaičių kaimo. Užaugino dešimt vaikų ir visi jie gyvena Lietuvoje.  Senolė itin turtinga, mat turi 27 anūkus, 23 proanūkius ir vieną proroanūkį.

M. Jasienė  gyvena su sūnaus Vaclovo šeima, todėl niekad nebūna viena. Visada ir sūnus, ir marti, ir trys anūkai būna šalia. „Pas mus niekada nebūna taip, kad nieko nebūtų. Močiutė visada tarp žmonių. Ir šeštadienį, ir sekmadienį čia būrys žmonių. Juk daug vaikų, anūkų“, - su šypsena veide pasakojo marti Laima Jasienė. O kai jubiliatė pavargsta, ji tiesiog išeina į kitą kambarį, kur būna viena.

Močiutė mėgsta skanų maistą. Neatsisako ne tik cepelinų, bet ir saldumynų, kuriuos ji labai mėgsta.  Dažnai ir savo bibliją skaito.

Sūnus Vaclovas pasakojo, kad mama visą gyvenimą dirbo melžėja, o tėvas sandėlininku. „Mama visada mus prie darbo ir tvarkos spaudė. Beveik neturėjome laisvalaikio“, - kalbėjo V. Jasas.  Jis dabar augina 100 raguočių ir plėtoja pienininkystės ūkį.

M. Jasienė ir pati buvo kilusi iš gausios septynių vaikų šeimos. Dabar be jos dar gyvos yra vienas brolis ir dvi seserys. Visi jie jau sulaukė daugiau nei 80 metų. Sūnus Vaclovas sakė, kad ir mamos mama buvo ilgaamžė.

Šeštadienį močiutės skubėjo sveikinti būrys anūkų, proanūkių ir vaikai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?