Konkurso „Metų ūkis“ laimėtojai – Virginija ir Kazimieras Gudžiūnai

2015-09-24, Stasys BIELSKIS
K. Gudžiūnas plėtoja pienininkystės ūkį, kaimo turizmą, automobilių sportą.
K. Gudžiūnas plėtoja pienininkystės ūkį, kaimo turizmą, automobilių sportą.

Jau paskelbti konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojai Šilutės rajone. Pirmąją vietą užėmė Virginijos ir Kazimiero Gudžiūnų pieno ūkis (Vilkyčiai). Antroji vieta atiteko braškių augintojams Albinai ir Romui Undžiams iš Degučių. Trečiąją vietą užėmė pašyšiškiai, pieno ūkio savininkai Danutė ir Linas Venckai.

Šiemet Šilutės rajone „Metų ūkio“ konkursui buvo pristatyti aštuoni ūkiai. Juos teikė seniūnai, prieš tai gavę ūkininkų sutikimą.

Ūkius pagal patvirtintą metodiką vertino Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija: Povilas Budvytis – Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyriaus vedėjas (komisijos pirmininkas), Kęstutis Andrijauskas – Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas, Ina Kuzmienė – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, Remigijus Rimkus – Savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas, Alfredas Gaubys – Juknaičių seniūnas.

Konkurso prizininkai bus pagerbti rugsėjo 26-ąją Žemaičių Naumiestyje vyksiančioje Mykolinių šventėje. Jiems, be kita ko, bus įteiktos ir Savivaldybės skirtos piniginės premijos: už I vietą – 150 eurų, už II vietą – 100 eurų, už III vietą – 50 eurų.

Ūkį nuolat modernizuoja

K. Gudžiūnas ūkininkauti pradėjo prieš daugiau nei du dešimtmečius, dabar jis vienas stambiausių regiono pieno sektoriaus ūkininkų. Ūkyje šiuo metu laikoma apie 300 galvijų ir dirbama apie 300 ha žemės.

Pasak K. Gudžiūno, ūkį reikia nuolat vystyti ir modernizuoti, nes tik taip galima žengti koja kojon su technologijomis ir išlaikyti ūkį konkurencingą, o Europos Sąjungos parama yra viena iš pagrindinių atramų tai padaryti.

Ūkininkavimo pradžioje jis plėtojo mišrų ūkį, bet 2002 metais tapo naujo ūkininkavimo etapo pradžia – ūkis pradėtas orientuoti į pieno gamybą. Nuo 2008-ųjų K. Gudžiūnas pradėjo dalyvauti Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programoje (KPP) – už paramos lėšas modernizavo ir išplėtė pienininkystės ūkį bei įsigijo reikalingą žemės ūkio techniką.

Viena didžiausių investicijų į ūkio plėtrą – paramos lėšomis pastatyta 200 vietų karvidė. Taip pat už paramos lėšas pagal KPP priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ buvo įsigytas javų kombainas, automatinė veršelių šėrykla, girdykla, gardeliai bei plastikiniai nameliai veršeliams laikyti, ventiliavimo plyšių užuolaidos, lėkštinis skutikas, sėjamoji, volas ir kita. Ūkininko K. Gudžiūno ateities planuose – naujos žemės ūkio technikos įsigijimas, tvartų modernizavimas, pažangių sprendimų taikymas.

K. Gudžiūnas be pieno ir mėsos gamybos užsiima ir kita, irgi KPP lėšomis remiama, veikla – kaimo turizmu. Ūkininkas taip pat dalyvavo KPP priemonėje „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“ – greta Veiviržo upelio įrengė viešajam naudojimui skirtas rekreacinės infrastruktūros priemones: aikšteles, pavėsines, takus, atrakcionus, laužavietes ir kt.

Graži kaimo turizmo sodyba

K. Gudžiūnas – ne tik sumanus ūkininkas. Vilkyčiuose veikia puikiai įrengta Virginijos ir Kazimiero Gudžiūnų kaimo turizmo sodyba. Ji įsikūrusi ant Veiviržo upės kranto tarp Priekulės ir Saugų gyvenviečių. Važiuojant iš Klaipėdos – 7 km nuo Priekulės, važiuojant iš Šilutės – 7 km nuo Saugų gyvenvietės. Kelias į sodybą asfaltuotas. Už 300 metrų nuo sodybos Veiviržo upė įteka į Miniją. Šalia sodybos yra du tvenkiniai.

V. ir K. Gudžiūni ne kartą yra tapę „Metų ūkio“ ir „Gražiausios rajono sodybos“ konkursų nugalėtojais.

K. Gudžiūnas jau daugiau nei 30 metų – Vilkyčių automobilių sporto klubo vadovas. Komanda bei jis pats asmeniškai nuolat laimi ir Lietuvos, ir Šiaurės Europos ralio-kroso varžybose.


Foto galerija

V. ir K. Gudžiūnų kaimo turizmo sodyba – gražioje vietoje, ant Veiviržo upės kranto.

Straipsnio komentarai

Keista2015-10-04
Būtų keista, jeigu paprastas kolūkietis laimėtų ir ex kolūkio direktorių pralenktų... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ūkininkė2015-09-28
Beveik kiekvienais metais tas pats ūkis giriamas. Argi mūsų rajone daugiau nėra gražių ūkininkų sodybų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka