Vyriausybė aiškinsis, ar Pagėgių „tvarkiečiai“ tikrai švaisto valstybės lėšas

2015-09-27, Stasys BIELSKIS
Pagėgių savivaldybės tarybos opozicijos atstovai parašė pareiškimą Prezidentei, o dabar atsakymo laukia iš Vyriausybės.
Pagėgių savivaldybės tarybos opozicijos atstovai parašė pareiškimą Prezidentei, o dabar atsakymo laukia iš Vyriausybės.

Pagėgių savivaldybės tarybos nariai Edgaras Kuturys (opozicijos lyderis), Algis Grublys, Edvinas Krikščiūnas, Vida Gečienė, Eugenijus Dargužas, Petras Ubartas, Remigijus Kelneris ir Gražina Jankauskienė pasirašė Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei adresuotą pareiškimą „Dėl Pagėgių savivaldybei suteiktų lėšų švaistymo“.

„Šilokarčemos“ skaitytojus supažindiname su aštuonių Pagėgių savivaldybės tarybos opozicijos atstovų pareiškimu šalies vadovei. Jame rašoma:

„Pagėgių savivaldybės tarybos nariai kreipiasi į Jus su prašymu užtikrinti teisėtumą, teisingumą, skaidrumą ir demokratiją Pagėgių savivaldybėje.

2015 m. gegužės 14 d. Pagėgių savivaldybės tarybos daugumos (vienintelės partijos „Tvarka ir teisingumas“, valdančios Pagėgių savivaldybę) sprendimu Nr. T-94 nuspręsta paimti trumpalaikę paskolą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, kad laiku būtų išmokėtas darbo užmokestis biudžetinių įstaigų darbuotojams, sumokėtos socialinės pašalpos ir draudimo įmokos (iš viso 270 tūkst. eurų). Minėtame posėdyje Tarybos sprendimu Nr. T-100 administracijos direktoriui ir jo pavaduotojui buvo pakeltos pareiginės kategorijos ir paskirtos priemokos po 30 procentų, taip pat Tarybos sprendimu Nr. T-83 nustatytas didesnis mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičius.

2015 m. liepos 30 d. posėdyje Pagėgių savivaldybės tarybos dauguma sprendimu Nr. T-124 „Dėl Pagėgių savivaldybės 2015 m. biudžeto tvirtinimo“ pakeitimo (3)“ nusprendė religinėms bendrijoms skirti 105 100 eurų, iš jų – 101 000 eurų Pagėgių katalikų bažnyčios kryžiaus (stiklo ir plieno konstrukcija) ant pastato iš išorės statybai. Praėjusiais metais, prieš savivaldos rinkimus, tai pačiai bažnyčiai jau buvo skirta daugiau nei 300 tūkst. litų (Tarybos sprendimu, bažnyčios remontui).

2015 m. liepos 30 d. posėdyje Tarybos sprendimu Nr. T-130 Tarybos dauguma nusprendė leisti Savivaldybės administracijai nuomotis du automobilius. Informuojame, kad Savivaldybė skolintis iš bankų jau ilgą laiką negali, kadangi viršyti skolinimosi limitai.

Gerb. Prezidente, Jūs pasisakote (kaip ir skelbiama Konstitucijoje), kad religija yra atskirta nuo valstybės, todėl tokie bažnyčios rėmimai, o ypač už skolintus pinigus iš valstybės lengvatinėmis sąlygomis, negalimi, kadangi pagal pateiktus dokumentus akivaizdu, jog paprašoma vienam dalykui, o paskui pinigus atiduoda kitam, t. y. bažnyčiai. Tokiu principu Savivaldybė gali imti lengvatines paskolas privatiems ir juridiniams asmenims ir taip didinti ne tik Savivaldybės, bet ir valstybės įsiskolinimą, iškreipti rinką ir t. t., o susitikimo su merais metu Jūs nurodėte, kad savivaldybės mažintų įsiskolinimus. Pagėgių savivaldybėje įsiskolinimai tik didėja.

Tai tik viena medalio pusė, kita, kaip matote, yra lėšų švaistymas ir partiečių protegavimas įdarbinant ar keliant algas bei nuomojant prabangias mašinas. Be šių nurodytų aplinkybių verta nurodyti, kad švenčių bažnyčioje metu (paskutinis renginys - Roko atlaidai bažnyčioje Pagėgiuose) po kunigo pasisakymų pasisakė ir Seimo narys, tai vyksta dažnai, akivaizdu, nes artėja Seimo rinkimai.

Atsižvelgiant į tai, manome, kad Vyriausybė turėtų atkreipti dėmesį, kaip naudojami lengvatinėmis sąlygomis skolinami, ne tik Pagėgių savivaldybei paskolinti, pinigai, kaip lengvai apeinamos taisyklės, ir imtis priemonių nevaldomai situacijai sukontroliuoti.“

Netrukus Pagėgių savivaldybės tarybos opozicijos lyderis gavo tokį Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Asmenų aptarnavimo skyriaus vedėjos Astos Bogušienės pasirašytą atsakymą:

„Su Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei adresuotu Pagėgių savivaldybės tarybos narių kreipimusi „Dėl Pagėgių savivaldybei suteiktų lėšų švaistymo“ yra susipažinta. Dėkojame už Jūsų suteiktą informaciją, kuri yra dėmesingai įvertinta. Atsižvelgdami į Jūsų keliamus klausimus, Jūsų kreipimąsi perdavėme įvertinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Apie priimtą sprendimą būsite informuoti. Dar kartą dėkojame už Jūsų kreipimąsi.“


Straipsnio komentarai

juozas2015-10-13
Ir kaip nepadeti saviems, tuo labiau, kad vel arteja rinkimai. Kunigelis vel prades rinkimine agitacija. ziurek ir vel koks tukstantelis kris i baznycios taupykle. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lina2015-10-01
Januar


torischenKomentaras patinka Komentaras nepatinka
lina2015-10-01
Koks htorischenKomentaras patinka Komentaras nepatinka
SS2015-09-30
Ir kunigą ant laužo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
GUDĖ2015-09-30
Pagaliau atsirado žmonių suprantančių kas vyksta ne tik savivaldybėje, bet ir bažnyčioje.Esu katalikė. Tačiau dabartinio klebono elgesys parapijos žmonių atžvilgiu man nepriimtinas. Dažnai pamaldos virsta rinkimine agitacija ir mero liaupsinimu. Atėjus į bažnyčią nieko daugiau negirdi apart dejonių kaip trūksta pinigų ir kaip žmonės mažai aukoja. O labiausia mane piktina tas nuolatinis aukų rinkimas (dabar jau ir per laidotuves ar užsakytas mišias) kunigų seminarijai. Mano nuomone neturi pinigų - nestudijuok. Kodėl niekas nerenka lėšų kitiems aukštuosiuose mokyklose studijuojantiems. O pažįstu ne vieną sunkiai besiverčiančią šeimą. Kodėl klebonas nerenka lėšų toms šeimoms padėti?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
SS2015-09-28
Ant laužo komskinius Komentaras patinka Komentaras nepatinka