Saugi laivyba Šilutėje – už kyšius

2015-09-27, Stasys BIELSKIS
Įtarus korupciniais nusikaltimais, rugsėjo 22-ąją buvo sulaikytas Lietuvos saugios laivybos administracijos Pramoginės laivybos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Eugenijus Macijauskas. msa.lt nuotrauka
Įtarus korupciniais nusikaltimais, rugsėjo 22-ąją buvo sulaikytas Lietuvos saugios laivybos administracijos Pramoginės laivybos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Eugenijus Macijauskas. msa.lt nuotrauka

Kai kurie Lietuvos saugios laivybos administracijos (LSLA) specialistai palankius laivų techninės apžiūros aktus surašo už kyšius, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Už pinigus administracijoje taip pat galima neteisėtai registruoti laivus vidaus vandenų laivų registre ar išvengti laivybos eismo saugumo taisyklių pažeidimo fiksavimo, rodo STT atliktas tyrimas.

STT pranešė, kad Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka tyrimą dėl sisteminės korupcijos Lietuvos saugios laivybos administracijos padaliniuose.

Atlikdami tyrimą STT pareigūnai surinko duomenų, kad kai kurie saugios laivybos specialistai už kyšius surašo palankius laivų techninės apžiūros aktus, neteisėtai registruoja laivus vidaus vandenų laivų registre, nefiksuoja laivybos eismo saugumo taisyklių pažeidimų ir pan.

Pasak STT pranešimo, įtarus korupciniais nusikaltimais, antradienį, rugsėjo 22-ąją, buvo sulaikytas Lietuvos saugios laivybos administracijos Pramoginės laivybos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius E. M. Pastarosios įstaigos interneto svetainėje nurodyta, jog tai – Eugenijus Macijauskas, įstaigos adresas: Uosto g. 11, Šilutė. Pareigūnai turi duomenų apie ne vieną dešimtį šio asmens kyšininkavimo atvejų.

Antradienį STT pareigūnai taip pat atliko kratas saugios laivybos administracijos Kauno ir Šilutės padaliniuose ir su galimai neskaidria veikla susijusių darbuotojų namuose.

Ikiteisminį tyrimą kuruoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

LSLA direktorius Robertinas Tarasevičius žiniasklaidos atstovams patvirtino, kad apie vykdomą tyrimą yra informuotas, tačiau teigė nekomentuosiantis STT teiginių apie „sisteminę korupciją“ jo vadovaujamoje institucijoje.

Beje, prieš nepilnus metus E. Macijauskas buvo apdovanotas garbės upeivio ženklu – už ilgametį ir nepriekaištingą darbą vidaus vandenų transporto srityje. Tai – vienas aukščiausių apdovanojimų, teikiamų tokios profesijos darbuotojams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?