Jau veikia Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centras

2015-09-26, Stasys BIELSKIS
Lankytojų centro atidarymo juostelę perkirpo Rūta Baškytė, Vytautas Laurinaitis ir Vaidas Pavilonis.
Lankytojų centro atidarymo juostelę perkirpo Rūta Baškytė, Vytautas Laurinaitis ir Vaidas Pavilonis.

Rusnės miestelyje vyko naujo, gražaus statinio atidarymo iškilmės. Privažiavo nemažai garbių svečių. Nebuvo tik labai norėjusio įkurtuvių iškilmėse dalyvauti aplinkos ministro Kęstučio Trečioko (jo vadovaujamai ministerijai lyg ir pavaldi naujajame pastate įsikūrusi įstaiga), nes tądien jis buvo išvykęs į Briuselį.

Šita įstaiga - Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija. Iš tikrųjų ji yra pavaldi Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos. Tądien Rusnėje vykusiame renginyje dalyvavo šios tarnybos ilgametė vadovė, dabar direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

Naujajame moderniame, prie Mažosios Lietuvos architektūros pritaikytame pastate įsikūrė ne tik NDRP direkcija, bet ir šio parko lankytojų centras.

Visi, atvykusieji į iškilmes, privalėjo pereiti per improvizuotą muitinę – pareigūnai tikrino, ar svečiai nebando pernešti į Mažąją Lietuvą kokios nors kontrabandos. Išimtis nebuvo padaryta net Seimo Pirmininko pavaduotojui Kęstui Komskiui. Prie muitinės užtvaros jį pasitikęs Šilutės televizijos žurnalistas Marijus Budraitis dar prieš muitinį patikrinimą K. Komskio paklausė, ar jis neturi kokių nors kontrabandinių prekių... Sėkmingai praėję muitinį patikrinimą kitoje užtvaros pusėje buvo vaišinami karštu gėrimu - šišioniškių kafija.

Statinio atidarymo iškilmes pradėjęs NDRP direktorius Vaidas Pavilonis pirmiausia pasidžiaugė, kad gerą darbą atliko Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, pradėjusi nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose statyti tokius šiuolaikiškus modernius lankytojų centrus. V. Pavilonis dėkojo visiems geros valios žmonėms, kurie kuria, prižiūri, tausoja mūsų kraštą.

Sveikinimo žodžius tarė Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis. Jis teigė, jog Rusnės sala yra pati gražiausia Mažosios Lietuvos vieta, ir ji pasipuošė dar vienu puikiu statiniu. „Parinkta labai gera vieta, nenukišta kažkur į kampą, o prie pat kelio, pačiame Rusnės centre, - kalbėjo K. Komskis. – Manau, kad šitas pastatas ne tik papuoš salą, bet ir atliks savo funkcijas. Pritariu direktoriaus žodžiams ir džiaugiuosi, kad tarnyba stato tokius centrus. Kaimyniniai regioniniai parkai, tarp jų ir Rambyno regioninis parkas, jau anksčiau pasistatė tokius lankytojų centrus. Tikiuosi, kad šiame, Rusnės, centre bus pilna lankytojų. Norėčiau palinkėti, kad regioninis parkas neužsidarytų, turite daug gražių lankomų vietovių, tad parodykite jas ne tik Lietuvai, bet ir kitiems svečiams. Pasinaudodamas proga noriu perduoti jums linkėjimus nuo apsaugos ministro“.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis teigė, jog regioninis parkas daro labai didelę įtaką visam krašto gyvenimui, ir pritarė minčiai, kad jo darbuotojai turi ne drausti, o mokyti ir šviesti, kaip saugiai naudotis gamta, jos ištekliais, bei ja grožėtis. „Draudimais mes nieko nepasieksime, regioninio parko misija yra traukti turistus, traukti žmones, kad jie čia rastų savo vietą pailsėti, pasigrožėti tuo, ką turi šitas kraštas. Manau, kad V. Pavilonis tam ir yra pasiryžęs – jis vietinis, čia gimęs ir augęs, be galo myli šį kraštą. Viena iš idėjų, kuriai, manau, pritars ir Seimo vicepirmininkas, kad mums reikia didelio apžvalgos bokšto. Juk čia tiek gražių vietų, tokia graži gamta, potvyniai, o mes neturime iš kur pažiūrėti“, - kalbėjo V. Laurinaitis.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja R. Baškytė, sveikindama Nemuno krašto gyventojus, džiaugėsi: „Labai smagu susitikti prasmingos progos metu. Stovime prie namo, kuriam yra skirta tam tikra misija – noriu palinkėti kolektyvui, kad šie namai būtų gyvi namai. Jūsų misija - skleisti žinias, supratimą apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes, apie kraštovaizdį ir biologinę įvairovę, apie žmonių savitą gyvenseną, papročius. Linkiu, kad šie namai būtų pilni klegesio, džiugesio, čia lankytųsi ne tik suaugę, bet ateitų ir vaikai, kurie iš tiesų yra mūsų ateitis. O kad lankytojai galėtų užrašyti gražius įspūdžius ir tai, ką jie pastebėjo, arba kaip mes turėtume toliau dirbti, dovanoju šitą svečių knygą“.

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius juokavo: „Miškininkai nori pasidžiaugti, kad pagaliau regioninio parko direkcija atrado savo namus, o tai jie mėtėsi iš kampo į kampą. Su įkurtuvėmis!”

Iš tiesų, prieš metus pradėtas vykdyti projektas „Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centro statyba“ jau baigtas. Centro atidarymo dieną dviem simboliniais laivais buvo atplukdytas didžiulis, įspūdingo grožio šio pastato raktas. Jį NDRP vadovui įteikė statybos generalinio rangovo UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas bei darbus čia vykdžiusios UAB „Statybų valdymo sprendimai“ vadovas Gintaras Pužas.

Projektui įgyvendinti buvo skirti 2,5 mln. Lt (724 tūkst. Eur). Erdvioje vietoje pastatytas dviejų aukštų lankytojų centras, ūkinis pastatas su modernia konferencijų sale, nendrėmis dengta pavėsinė.


Foto galerija

Sveikinimo žodžius tarė ir Šilutės rajono seniūnijų, esančių NDRP teritorijoje, seniūnai.Lankytojų centro atidarymo juostelę perkirpo Rūta Baškytė, Vytautas Laurinaitis ir Vaidas Pavilonis.Svečiai buvo vaišinami Rusnės punšuVisi atvykusieji, taip pat ir Šilutės urėdas Vaidas Bendaravičius, muitinėje buvo patikrinti, ar jie neturi kontrabandinių prekių.Į NDRP lankytojų centro atidarymo iškilmes dauguma svečių atėjo su dovanomis šių namų šeimininkams.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?