VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filiale Tradicinių amatų centre vyko konferencija „Tradicinių amatų veiklos įtaka Šilutės r. turizmo plėtrai”

2015-09-25, VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinių amatų centras

Rugsėjo 17 dieną Švėkšnos tradicinių amatų centre pirmą kartą vyko informacinė konferencija „Tradicinių amatų veiklos įtaka Šilutės r. turizmo plėtrai”. Tai yra sudedamoji projekto „Amatų dienos“ dalis. Projekto kertinis  renginys jau vyko gegužės mėnesį, kurio metu buvo pristatomi amatai įvairaus amžiaus žmonėms. Šiuo projektu siekiama išsaugoti etninės kultūros vertybes, vystyti darnų požiūrį į amatų veiklą. Pirmą kartą organizuojamoje konferencijoje, dalyvavo 6 dalyviai iš Šilutės rajono, kurie rengė ir pristatė pranešimus, o atvykę svečiai dalyvavo naudingose diskusijose, dalinosi savo patirtimi. Turizmo plėtra svarbi etninių regionų savitumo išsaugojimui  ir senųjų etninių tradicijų atkūrimui bei puoselėjimui dabartiniame gyvenime ir verslo kontekste todėl konferencijos metu stengtasi išnagrinėti tradicinių amatų problemas ir perspektyvas, numatyti tradicinių amatų plėtros tendencijas bei kultūros bei ekonomikos poveikį turizmo plėtrai.

Konferencijos dalyvius pasveikino ir renginio svarbą akcentavo VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialo Tradicinių amatų centro direktorė Rasa Kmitienė bei Švėkšnos miestelio seniūnas Alfonsas Šeputis.

Konferencija prasidėjo pranešimu „Turizmas ir tradiciniai amatai“, kurį pristatė vandens turizmo agentūros „Upaitė“ atstovė A. Jakštaitė. Pranešime buvo akcentuojamos turizmo sritys glaudžiai susijusios su tradiciniais amatais. Kintų Vydūno centro direktorė R. Tarvydienė pasidalino edukacinės programos „Vėtrungės – vėluko gamybos pristatymu Kintų Vydūno kultūros centre“, išsamiai pateikė informaciją apie centro veiklą, edukacines programas, turistų lūkesčius bei plėtros perspektyvas. Vėtrungių temą tęsė ir Šilutės kultūros centro direktorė J. Pancerova, kuri pristatė projektą „Vėtrungių kelias“, supažindino su statistiniais duomenimis, nurodė problemas, su kuriomis jau spėjo susidurti bei pateikė sprendimo būdus. Turbūt daugiausia diskusijų ir klausimų visiems kilo po Šilutės kultūros skyriaus vyriausiosios specialistė J. Skobienės pranešimo „Kultūrinių išteklių svarba turizmui ir amatų plėtrai. Jurgita palietė visas opiausias problemas, kurios daro didžiausią įtaką tradicinių amatų bei turizmo plėtrai. Su puikiomis idėjomis bei pasiūlymais savo pranešimą „Amatai mažojoje Lietuvoje“  pristatė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė B. Servienė. Na, o konferenciją užbaigė ir visas temas apibendrino VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialo Tradicinių amatų centro amatų veiklos vadybininkė A. Smaliorytė, kuri skaitė pranešimą „Tradicinių amatų problemos ir perspektyvos“.

Tikimasi, kad informacinė konferencija darbą pratęs ir kitais metais, toliau plėtodama atvirą diskusiją apie tradicinių amatų įtaką turizmo sektoriui bei akcentuodama, koks glaudus ryšys sieja šiuos du veiksnius.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?