Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių viešnagė Bad Iburge

2015-09-26, Ieva Skvirbaitė, Ibg

Rugsėjo 3 — oji diena buvo visų labai laukiama. Tos dienos vakarą mes, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacija, lydima vokiečių kalbos mokytojos Loretos Skvirbienės ir anglų kalbos mokytojos Gitanos Degutienės, išvykome į Vokietiją.

Važiavome visą naktį ir ryte jau buvome Berlyne. Ten praleidome 9 valandas. Pamatėme Brandenburgo vartus, Laisvės statulą, Pasaulio laikrodį ir kitas įžymias Berlyno vietas. Po turiningos dienos Vokietijos sostinėje tęsėme kelionę.

Ryte prie Bad Iburgo gimnazijos mūsų jau laukė draugai, jų tėvai bei viešnagės Vokietijoje vadovai Robert Quast ir Anna Neiweiser. Po nuoširdaus pasveikinimo išvykome į savo šeimas.

Mums buvo sudaryta įdomi ir turininga viešnagės Bad Iburge programa. Visų pirma aplankėme Bad Iburgo miestą, apžiūrėjome jo širdimi vadinamą miesto pilį ir dalyvavome priėmime miesto rotušėje, kur mus pasveikino Bad Iburgo miesto merės pavaduotojas.

Ypač įdomi buvo kelionė į Hannoverį. Ten mes vaikščiojome senamiesčio gatvėmis, grožėjomės įspūdingais senosios architektūros pastatais, menančiais paslaptingą miesto istoriją. Taip pat aplankėme Sea life muziejų.

Su dideliu nekantrumu laukėme išvykos į Heide parką, didžiausią atrakcionų parką Europoje, kur praleidome visą dieną. Išdrįsome išbandyti net ir pačius baisiausius „Linksmuosius kalnelius“.

Viešėdami Bad Iburge mes ne tik keliavome, bet ir dirbome. Tuo metu, kai mūsų draugai ėjo į pamokas, mes turėjome atlikti projektinį darbą „Niedersachsen aus Schülersicht“ („Žemutinė Saksonija mokinių akimis“), kuriame pristatėme savo viešnagę.

Po turiningai praleistos dienos labiausiai laukdavome vakaro, nes tuomet mes ir mūsų draugai skubėdavome į vakarėlį, kur skambėdavo muzika, juokas, nuoširdūs pokalbiai, kur daug šokdavome, aptardavome praėjusios dienos įvykius ir su nekantrumu laukdavome kitos.

Savaitė su draugais prabėgo labai greitai. Išaušo rytas, kai turėjome atsisveikinti. Tą dieną buvome labai liūdni, nes žinojome, kad netrukus teks išvykti ir palikti žmones, su kuriais tapome labai gerais draugais. Ne vienam skruostu nuriedėjo ašara... Mes išsiskyrėme, bet greit vėl susitiksime. 

Už šią kelionę, už galimybę daug patirti ir pamatyti, už neužmirštamas akimirkas, už neišdildomus įspūdžius bei užsimezgusias draugystes dėkojame mūsų grupės vadovėms, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui ir administracijai, Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, Pagėgių savivaldybės administracijai ir, žinoma, mūsų tėvams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!