Už pusę gramo kanapių – 300 eurų bauda

2015-09-30, Stasys BIELSKIS
asociatyvi hemp.lt nuotrauka
asociatyvi hemp.lt nuotrauka

Šilutės rajono apylinkės teisme išnagrinėtas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimas ir ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga, kurioje šilutiškis D. N., pagrindinio išsilavinimo, nevedęs, registruotas darbo biržoje, įrašytas į psichikos sveikatos centro psichiatrinę ir narkologinę įskaitą, baustas administracine tvarka, tris kartus teistas, šįkart buvo kaltinamas už neteisėtai laikytą ir gabentą nedidelį kiekį narkotinių medžiagų – kanapių.

Nustatyta, kad D. N., neturėdamas tikslo platinti narkotinių medžiagų – kanapių, iki 2014 metų spalio 21 dienos, 21 val. 5 min., neteisėtai laikė 0,68 g kanapių ir nešėsi jas su savimi iki namo, prie kurio jis buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Pastarieji asmens kratos metu rado ir paėmė minėtą kanapių kiekį.

Šiais veiksmais D. N. padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje.

Baudžiamojoje byloje yra ir specialisto išvada, kuria nustatyta, kad D. N. šlapime rasta tetrahidrokanabinolio karboksi rūgšties. Užfiksuoti ir liudytojo R. B. parodymai, kad jis pažįsta D. N., kuris yra jam davęs neatlygintinai rūkyti kanapių.

Buvo įprasta, kad D. N. ir jis vaišindavo vienas kitą kanapėmis, kai vienas iš jų kanapių neturėdavo.

D. N. dėl pareikšto įtarimo dėl neteisėto narkotinių medžiagų - kanapių - laikymo ir gabenimo kaltę pripažino. Teigė, kad kanapes, kurios buvo rastos jo asmens kratos metu, jis įsigijęs tą pačią dieną iš nepažįstamo asmens.

Baudžiamojoje byloje buvo pakankamai surinkta įrodymų, kurie leido tiksliai nustatyti įrodinėjimo dalyką sudarančias aplinkybes ir padaryti neabejotiną išvadą, kad kaltinamasis D. N. padarė jam inkriminuotą nusikalstamą veiką.

Kaltinamojo D. N. atsakomybę lengvinanti aplinkybė - prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Sunkinančių aplinkybių nebuvo.

Atsižvelgiant į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, motyvus ir tikslus, į tai, kad D. N. įrašytas į UAB „Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centras“ priklausomybės ligų kabineto apskaitą - psichikos ir elgesio sutrikimas dėl alkoholio vartojimo, abstinencijos būklė. D. N. nebuvo užfiksuotos psichopatalogijos, dėl kurios jis negalėtų adekvačiai suprasti aplinkybių, turinčių reikšmės nagrinėjamai bylai ir duoti apie tai parodymus.

Teismas nusprendė D. N. pripažinti kaltu ir paskirti 8 MGL (301,28 Eur) dydžio baudą.

Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti - narkotinė medžiaga kanapės, saugomos Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Logistikos skyriuje, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, bus sunaikintos.


Foto galerija

Asociatyvi hemp.lt nuotrauka

Straipsnio komentarai

dasd2015-11-04
Didvyriai!!!!!Ka mes be jusu milicinkai darytume? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?