Peilius siūlantys įsigyti rumunai pateko policijos akiratin

2015-10-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Ne vienas šilutiškis jau pastebėjo, kad ne kartą po miestą blaškėsi tamsaus gymio vyrai, kurie siūlė ne vienam įsigyti peilių rinkinius. Rumunai ne vieną ir įstaigą aplankė, ir ne vienam savo prekę įsiūlė. Šeštadienį juos, besiblaškančius po Šilutės turgavietę, pastebėjo Šilutės pareigūnai.

Tądien romų tautybės asmenys, pasidarbavę Šilutės turguje, sėdo į automobilį „Opel Vectra“. Juos netrukus pasivijo pareigūnai ir sustabdė apžiūrai. Automobilio bagažinėje buvo rasti 76 peilių rinkiniai bei viena dėžė, kurioje buvo 12 puodų. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos skyriaus tyrėja Julija Šicienė teigė, kad sustabdyti rumunai  pareigūnams teigė, jog jie nieko nepardavinėja, o į Šilutę užsuko tik pavalgyti. Turguje policininkų pakalbinti žmonės teigė ką kitą. Ne vienas patvirtino, kad svečiai iš kitos šalies siūlė įsigyti pigiau peilių rinkinių.

Šilutės r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis teigė, kad rumunai buvo pristatyti į policijos komisariatą apklausai. Po jos  jie buvo paleisti. Spalio pradžioje turės į komisariatą atvykti tik 29 metų vairuotojas, mat jis savo vardu pateikė prekių įsigijimo dokumentą, kuris pareigūnams sukėlė abejonių. Todėl jo tikrumas bus tikrinamas. Rumunai neturėjo leidimo prekiauti Šilutės r. savivaldybės teritorijoje.

Dėžės su neaiškios kilmės ir kokybės peilių komplektais bus įvertintos Lietuvos muitinėje.  Pagal nustatytą vertę bus kvalifikuojamas administracinis teisės pažeidimas. Žinant vertę vairuotojui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir už tai jis bus baudžiamas.

Ką dabar veikia kitos šalies piliečiai – ar jie Lietuvoje, ar jau ne, pareigūnai atsakyti negalėjo. Vairuotojas įpareigotas spalio pradžioje atvykti į policijos komisariatą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?