Bendruomenė nori turėti savo paplūdimį

2015-10-02, Lijana JAGINTAVIENĖ
Tikimasi, kad kitąmet tvenkinys bus sutvarkytas ir jau bus galima jame maudytis.
Tikimasi, kad kitąmet tvenkinys bus sutvarkytas ir jau bus galima jame maudytis.

Vilkytiškiai užsimojo sutvarkyti savo kaime esantį tvenkinį. Jau pradėti tvenkinio valymo darbai.  Tikimasi, kad čia greitu laiku bus įrengtas ir paplūdimys.

Įveis amūrų

Saugų seniūno pareigas laikinai einantis Kęstutis Sadauskas džiaugėsi, kad Vilkyčių bendruomenės centras „Viltis“ yra aktyvi ir iniciatyvi bendruomenė. Anot pašnekovo, ši bendruomenė siekia, kad visiems kaime gyventi būtų gražiau. Dabar minėtos bendruomenės iniciatyva pradėti Vilkyčių tvenkinio tvarkymo darbai. Jau kertami išaugę krūmai aplink vandens telkinį.

Vilkyčių seniūnaitis Antanas Jonušas teigė, kad bus valomas ir pats tvenkinys, sutvarkytos pakrantės, įkurtas paplūdimys dar iki kito maudymosi sezono pradžios. Norima, kad vaikams nebereikėtų važiuoti 3 kilometrus maudytis į Veiviržo upę.

K. Sadauskas mano, kad čia vaikams bus ne tik arčiau, bet ir saugiau.  Vyrai priminė, kad dar prieš kelias dešimtis metų čia vilkytiškiai čia ir maudėsi. Deja, jau daug metų tvenkinys apleistas.

Planuojama nupirkti ir įveisti baltųjų amūrų. Tai vienos iš didžiausių karpinių žuvų, užaugančios iki 30–50 kg svorio ir daugiau nei 1 m ilgio. Baltieji amūrai, dar vadinami „vandenų karvėmis", saugo vandens telkinius nuo užžėlimo.

Minėtos žuvys kimba ant įvairių masalų: ir ant kabliuko užrištos žolės ar pienės žiedo, sliekų, kukurūzų grūdų, duonos tešlos. Traukiant priešinasi ne prasčiau už lašišą. Neriebi jų žuviena tikrai verta dėmesio. Todėl klausėme, ką darys, kai visi puls jų žvejoti? „Brakonierius gaudysime“, - juokaudamas sakė seniūnaitis.

Kasmet gauna paramą

Tvenkinio tvarkymo darbams atlikti rangovų bendruomenė ieškos pati. Bendruomenės pirmininkas  Mantas Genys sakė, kad jų komanda stengiasi, jog darbai būtų atlikti kuo mažesnėmis sąnaudomis, bet kokybiškai.

Su rangovais bus atsiskaityta iš Čiūtelių vėjo jėgainių parko savininkų skiriamų lėšų. Dar prieš keletą metų įmonė pasirašė taikos sutartį su Vilkyčių gyventojų bendruomene „Viltis“ ir užbaigė dvejus metus vykusį teismo procesą. Bendruomenė buvo padavusi ieškinį dėl galimos vėjo jėgainių žalos sveikatai.

Taikos sutartis – trišalė. Ją pasirašė ir antrasis atsakovas civilinėje byloje dėl detaliojo plano ir išduoto statybos leidimo panaikinimo – Šilutės rajono savivaldybės administracija.

Tuomet su „Viltimi“ taikos sutartį pasirašę vėjo jėgainių savininkai nutarė kasmet 0,11 procento pelno nuo kilovatvalandės skirti į specialų fondą.  Daugiausia, net 80 procentų, šio fondo pažadėta skirti arčiausiai jėgainių esančių kaimų aplinkai tvarkyti.  Dar 15 procentų pinigų sutarta atiduoti Šilutės r. savivaldybės administracijai, o 5 procentus – vietos seniūnijai.

Kur naudoti  skirtą paramą, sprendžia Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“ valdyba.

Iš skirtos paramos praėjusiais metais Vilkyčių kaime įrengta vaikų žaidimo aikštelė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?