Sugyventinė įvykdė savo grasinimus – pasiuntė vyrą Amžinybėn

2015-10-02, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi M. Katilio nuotrauka lrytas.lt
Asociatyvi M. Katilio nuotrauka lrytas.lt

Šilutėje, Dariaus ir Girėno gatvės 20-ojo namo trečiame aukšte esančiame bute, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį įvykdytas kraupus nusikaltimas. Rastas 47 metų amžiaus vyro lavonas. Žmogžudyste įtariama ir dėl to sulaikyta aštuoniolika metų jaunesnė jo sugyventinė. Ji jau prisipažino dėl įvykdyto nusikaltimo. Apie šį įvykį teiravomės ne tik policijos pareigūnų, bet ir kaimynų. Daugelis pakraupę dėl nelaimės, tačiau pripažįsta, jog to ir buvo galima tikėtis.

Klaidino pareigūnus

Vyras, gimęs 1968 metais, dirbo AB „Šilutės baldai“, moteris, gimusi 1986 m., bedarbė, neregistruota darbo biržoje. Pora išgyveno 9 metus kartu, vedė bendrą ūkį.

„Konfliktas, alkoholis... mirtinai užmuštas sugyventinis“, - taip pradėjo pokalbį apie tos nakties įvykius Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariate laikinai einanti Kriminalinės policijos skyriaus viršininko pareigas Jurgita Nausėdienė. Policijos duomenimis, tą naktį pora girtavo dviese. Sugyventinė vyrą talžė batu, mušė rankomis, stumdė. Todėl jis atsitrenkė į kietus pagrindus, buvusius namuose, durų staktą. Jam sužalotas kaukolės pamatas, pakauškaulis, su galvos smegenų sumušimais ir kraujo išsiliejimu į smegenis. Ryte sugyventinė pastebėjo savo antrąją pusę merdintį. Todėl nuskubėjo pas kaimynus ir prašė iškviesti pagalbą. Atvykus medikams sužalotajam konstatuota mirtis.

„Auklėdama“ savo vyrą moteriškė nesitikėjo tokių pasekmių. Atvykus pareigūnams, juos klaidino - sakė, kad jam epilepsijos priepuolis. Nusikaltimą įvykdžiusi šilutiškė iškart neprisipažino. Pati, tik išvykus policininkams iš įvykio vietos, nesėdėjo rankų sudėjusi – išskubėjo į svečius ir toliau vartojo alkoholį su draugais. Sulaukę teismo medicinos ekspertų išvados, jog mirtis - smurtinė, policininkai smurtautoją rado vienoje miesto landynėje.  Ji buvo sulaikyta, o netrukus ir prisipažino įvykdžiusi nusikaltimą. „Tai labai sunkus nusikaltimas – savo šeimos nario nužudymas“, - sakė „Šilokarčemai“ J. Nausėdienė.

Nuolat smurtavo

Įtariama žmogžudyste moteris ne pirmą kartą įvykdė nusikaltimą. Ji jau šešis kartus teista. Dar ir dabar tebeturi neišnykusius teistumus. Pareigūnė teigė, kad policija dažnai gaudavo iškvietimų, kelios bylos buvo net perduotos į teismą. Moteris visada smurtavo artimoje aplinkoje - prieš jau mirusį Rimą. Pora bendrų vaikų neturėjo. Vyras turėjo dukrą iš pirmos santuokos, tačiau ji su juo negyveno.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už tokius „darbus“ gali būti paskirtas „užmokestis“ - „atostogos“  už grotų net iki gyvos galvos. Pareigūnė neabejoja, kad daugiau nei 10 metų jai tikrai teks praleisti kalėjime.

Šiandien smurtautoja uždaryta Tauragės apskrities VPK areštinėje. Vėliau ji bus perkelta į tardymo izoliatorių.

Paskutinė tendencija – moterys smurtauja daugiau nei vyrai. Praėjusiais metais prieš Kalėdas moteris nužudė savo sugyventinį Šilutėje, priešais teismą esančiame name.

Šiemet jau įvykdytos dvi žmogžudystės. Vasaros pabaigoje mirtinai suspardytas vyras Žemaičių Naumiestyje.

Mirė kaimynui ant rankų

Nuskubėjome ir pas kaimynus. „Tai ne moteris, o erelis“, - buvo pirmi žodžiai, ištarti kaimynų. Anot jų, moteris Inga P., o amžino poilsio išėjusį vyrą vadindavo tiesiog Rimuku. Kaimynas sakė, kad šeimoje konfliktai ir muštynės būdavo kasdienis reiškinys. „Net sienos bildėdavo. Ne kartą kvietėme policiją. Inga – konfliktiškas žmogus. Net ir mūsų duris apspardė ne kartą“, - pasakojo kaimynas.

„Tą naktį pas mane paryčiais atbėgo Inga. Prašė iškviesti pagalbą. Daviau jai savo telefoną. Nuėjęs radau Rimuką parklupusį ir smakru parimusį ant sofos. Jis mirė ant mano rankų...“, - pravirkęs pasakojo kitas kaimynas. Jis teigė, kad su Rimu B. labai gerai sutardavo, dažnai ir kavą drauge gerdavo. Pasak jo, velionis buvo ramus ir draugiškas žmogus.

Kitas kaimynas teigė, kad Inga P. niekada nedirbo, o tik visko reikalavo iš savo antrosios pusės. Vyrui išėjus į darbą, ji net maistą paimdavo, susidėdavo į maišelį ir išskubėdavo pas savo bendraminčius, kur nuolat girtavo. Grįžusi vėl šaukdavo ant Rimo, kaltindavo, kad nėra maisto. Ne vienas girdėjo, kaip ji jam ne kartą grąsino, jog vieną dieną papjaus arba užmuš. „Gyvenome ir girdėjome nuolatinį triukšmą. Tyla būdavo tik tada, kai Rimo nebuvo namie, kai jis dirbdavo“, - dėstė savo pastebėjimus kaimynai.

Gyveno pragare

Kitas kaimynas tvirtino, kad Rimui lemtingą naktį puikiai girdėjo, jog bute nesiliauja pykčiai, kad vėl Rimas mušamas. Tačiau šį kartą niekas nekvietė policijos, mat pagalvojo, kad ir šį kartą vėl neverta kištis į šeimyninius reikalus.

Kaimynas tikino, kad Rimas itin pradėjo vartoti alkoholį. „Tikriausiai nujautė mirtį,“ - svarstė pašnekovai. Anot jų, Rimas ne vienam guodėsi, kad jam sunku gyventi tokiame nuolatiniame strese.

Kita kaimynė sakė, kad ne kartą Rimo B. klausė, kam jis šitaip kenčia, patarė sudėti Ingos P. daiktus ir vyti lauk. Tačiau vyras to nepadarė, toliau gyveno pragare.

„Mes netikime, kad Inga kada nors pasikeis. Ji baisus žmogus“, - savo išvadomis dalinosi kaimynai.

Dabar jau tik pats velionis žino, kodėl jis nedrįso pakeisti savo gyvenimo – pasukti skirtingais keliais su Inga. Gal tai buvo meilė, gal tiesiog prisirišimas vienas prie kito, o gal tai buvo tiesiog idealūs sugėrovai...


Foto galerija

Pareigūnė J. Nausėdienė mano, kad „auklėdama“ savo vyrą moteriškė nesitikėjo tokių pasekmių.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?