Muzika, dailė, spalvos ir Europos kalbos

2015-09-29, Klemensas Stulga, silutevb.lt
silutevb.lt nuotrauka
silutevb.lt nuotrauka
Penktadienį Traksėdžių bibliotekininkė Vida Paldauskienė pakvietė mokyklos mokinius ir mokytojus į terapinę meno popietę „Muzikos ir spalvų virpesiai".

Atvykusius į renginį pasitiko vieno garsiausio lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, kurio gimimo 140–osios metinės šiuo metu minimos ne tik Lietuvoje, paveikslų reprodukcijos.

Tyliai skambant simfoninės poemos „Jūra" garsams, bibliotekos būrelio dalyvės skaitė eilėraščius "Iš M. K. Čiurlionio paveikslų".
Mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė papasakojo apie M.K. Čiurlionio gyvenimą, kūrybą. Priminė, jog šiandien yra Europos kalbų dienos išvakarės, papasakojo, kad didysis dailininkas ir kompozitorius, bendraudamas su savo aplinkos žmonėmis, dažnai kalbėjo ne tik lietuviškai, bet ir lenkiškai. Tokia buvo tų laikų situacija, o bendravimas ne tik lietuvių kalba nė kiek nesumenkina didžiojo lietuvio įnašo į mūsų tautos kultūros istoriją. Buvo kalbama ir apie kitą garsų Lietuvos kūrėją Mykolą Kleopą Oginskį, kurio gimimo 250 – osios gimimo metinės įtrauktos net į UNESCO minimų sukakčių sąrašą, prisiminti bajorai Oginskiai, kurie rėmė Čiurlionį, skatino jį kurti.
Dailės mokytoja Indrė Diksienė iš anksto buvo atnešusi jūros akmenukų, dažų, teptukų, popieriaus. Mokytoja trumpai papasakojo apie Čiurlionio kūrybą, skambant kompozitoriaus muzikai, pakvietė visus mokinius savo mintis perteikti pastelinėmis spalvomis ant smėlio nugludintų lietuviško pajūrio akmenėlių.
Kad artėja Europos kalbų diena, priminė ir lietuvių, anglų, rusų kalbų kabinetų durų priklijuoti žaismingi iš spalvoto popieriaus iškirpti rudeninių medžių lapai su įrašais įvairiomis kalbomis.


Foto galerija

silutevb.lt nuotraukasilutevb.lt nuotraukasilutevb.lt nuotraukasilutevb.lt nuotrauka

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!