Įsigalioja tvarka, kuri turėtų sumažinti vaikų būrelių kainą

2015-10-01, Jurgita Čeponytė, LRT radijas
Vida Press nuotr. / Vaikai pusryčiauja
Vida Press nuotr. / Vaikai pusryčiauja
Nuo ketvirtadienio įsigalioja neformaliojo ugdymo krepšelio tvarka, kuri turėtų sumažinti būrelių kainas. Šio pakeitimo iniciatoriai tikisi, kad taip būreliai taps prieinamesni didesniam skaičiui vaikų.

Tuo metu kritikai sako, kad būrelių organizatoriai didžiąją dalį krepšelio sumos panaudos savo reikmėms, todėl didelių kainų pokyčių tikėtis neverta.

Neformaliojo ugdymo krepšelis skiriamas vaikams, lankantiems būrelius iš Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinto sąrašo. Vienas vaikas gali rinktis vieną būrelį, už kurį dalį mokesčio padengs valstybė.

Planuojama tam skirti iki 15 eurų per mėnesį. Taigi, jei būrelis kainuoja  30 eurų, tuomet tėvams reiktų mokėti 15 eurų.

Tačiau neformaliojo ugdymo tvarka numato, jog būrelių organizatoriai valstybės skirtų pinigų neprivalo naudoti tik kainos mažinimui. Lėšos gali būti skiriamos inventoriui pirkti ar darbuotojų atlyginimams.

Dalis būrelių organizatorių pripažįsta, kad mėnesinė kaina nė kiek nesumažės arba sumažės tik iš dalies. Pavyzdžiui, 10 eurų bus skiriama būrelio reikmėms, o 5 eurai – nuolaidai.

Šiuo metu mažiau kaip trečdalis šalies vaikų lanko būrelius.


Straipsnio komentarai

tausokim kalinius o vaikai kaip viena bomžė sakė bus tu vaiku 2015-10-01
tai vaikus išvis plikus palikim o viska atiduokim kaliniam jiem daugiau reikia nei vaikam kur kaliniu skirta i diena 5 eurai o vaikui 3 eurai kalinius reikia geriau išlaikyt nei vaikus Komentaras patinka Komentaras nepatinka