Konstitucijos žinias egzamine tikrinosi daugiau nei 31 tūkst. dalyvių

2015-10-01, alfa.lt
Konstitucijos egzaminas (Organizatorių nuotr.)
Konstitucijos egzaminas (Organizatorių nuotr.)

Rugsėjo 29 d., visoje šalyje vyko Teisingumo ministerijos devintus metus iš eilės organizuojamo Konstitucijos egzamino pirmasis etapas. Šiemet egzaminas pritraukė per 31 tūkstantį dalyvių. Geriausiai pirmajame etape pasirodę dalyviai pateks į antrąjį etapą, kuris įvyks spalio 13 d.

Konstitucijos egzaminas vyko 60-tyje Lietuvos savivaldybių, 471-oje bendrojo lavinimo mokykloje, 19-oje aukštųjų mokyklų ir 12-oje įkalinimo įstaigų. Dar apie pusę tūkstančio piliečių egzaminą laikė internetu, portale DELFI.

Iš bendrojo lavinimo mokyklų dalyvių skaičiumi išsiskyrė Kauno Kazio Griniaus progimnazija (797 mokiniai), o tarp aukštųjų – Vilniaus kolegija (160 studentų). Kazio Griniaus progimnazijoje, kuri ne pirmus metus pasižymi mokinių aktyvumu, pernai buvo pasirašytas teisingumo ir švietimo ir mokslo ministrų bendradarbiavimo teisinio švietimo srityje memorandumas, kuriuo sutarta skatinti teisinį švietimą Lietuvos mokyklose.

„Džiaugiuosi, kad egzaminas Lietuvos piliečiams yra svarbus – tai parodo didėjantis dalyvių skaičius. Svarbu suprasti, kad Konstitucija nėra tik sausas dokumentas, kurį reikia išmokti mintinai – gilinantis į joje įtvirtintų normų bei principų prasmę galima surasti atsakymus į daugelį kylančių klausimų apie mūsų valstybę. Todėl ir toliau planuojame tęsti šią gražią tradiciją, skatindami piliečius kasmet atrasti vis naujus Konstitucijos atspalvius mūsų dienų aktualijų kontekste“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Egzaminas, mokyklose prasidėjęs 9 valandą, o visur kitur - 12 valandą, truko 45 minutes. Visi egzamino dalyviai turėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakė į 25 klausimus ir daugiau. Internetu egzaminą laikyti pasirinkę piliečiai dalyvavo tik pirmajame etape.

Konstitucijos egzamino dalyviai varžėsi atskirose grupėse: pilnametystės sulaukusių piliečių, teisę studijuojančių ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laisvės atėmimo vietose esančių nuteistųjų bei moksleivių (atskirose grupėse: 1-4, 5-7, 8-10, 11-12 kl.). 1-4 klasių moksleiviai dalyvavo tik pirmajame etape – jiems buvo pateikta kūrybinė užduotis „Mano Lietuvai – 25 metai“. Už jų darbus kitą savaitę bus galima balsuoti portale DELFI.

Antrasis egzamino etapas vyks spalio 13 d. Į jį patekę dalyviai egzaminą laikys toje pačioje vietoje, kurioje laikė pirmąjį etapą. Po antrojo etapo paaiškės 29 egzamino nugalėtojai. Juos spalio 26 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Šių metų Konstitucijos egzamino partneriai – DELFI ir LRT, egzaminą organizuoti padeda Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija, „Lietuvos paštas“.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?