„Rudenėlio suktinyje“ – trijų kartų atstovai

2015-10-03, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Atskubėjęs Rudenėlis mielai šoko ir dainavo drauge su lopšelio-darželio bendruomene.
Atskubėjęs Rudenėlis mielai šoko ir dainavo drauge su lopšelio-darželio bendruomene.

Penktadienį į šventę „Rudenėlio suktinis“ kvietė lopšelio-darželio „Pušelė bendruomenė. Renginio metu trijų kartų atstovai lengvai rado bendrą kalbą. Susirinkusiuosius pasitiko Rudenėlis, o netrukus ir Lietutis atskubėjo. Visi drauge su jais šoko ir dainavo, lauže bulves kepė, o vėliau jas sviestu tepė.

Renginio metu paminėta rudenėlio šventė, kartų diena, dalyvauta akcijoje „Judėjimo savaitė“. Susirinkusios trys kartos – vaikai, tėvai ir seneliai mielai mankštinosi - šoko folkloro šokius. Kodėl taip? Todėl, kad ugdymo įstaiga yra pasirinkusi etnokultūrinio ugdymo kryptį. Taip lopšelio-darželio gyvenimo ciklas ir sukasi pagal lietuvių liaudies kalendorių, nes etnokultūra – ugdymo proceso integracinė ašis.

Etnografas iš Klaipėdos istorijos muziejaus Jonas Kavaliauskas virkdė armoniką, o Juknaičių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblio šokėjai visus kvietė judėti drauge tautiškų šokių ritmu. 

Pasak vadovės Virginijos Čėsnienės, tądien organizuota šventė tam, kad skirtingos kartos pabendrautų, pabūtų kartu, draugautų, pažintų vieni kitus.

„Judame originaliai, pagal senovinius šokius. Anksčiau mankštų ir nebuvo - dvare minuetus šoko, ar troboje – kadrilius. Buvo tik tokios mankštos“, -  kalbėjo direktorė.

Paminėdami kartų dieną vaikai piešė su savo šeimomis genealoginius medžius. Atsirado tokių, kurie savo šaknis itin gerai išaiškino – „atkapstė“ net po penkias ar šešias kartas.

Šiuo metu ugdymo įstaigą lanko 170 auklėtinių. Tradicinės bendruomenės šventės – pavasarį švenčiamas darželio gimtadienis, pavasario šauktuvės, mamyčių ir šeimos šventė, minimos įvairios Lietuvai svarbios datos.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?