Bėgimas „Junkis, bėk, padėk“ Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje

2015-10-03, Mokyklos-darželio socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ antrus metus Lietuvoje organizuoja solidarumo bėgimą, kurio metu surinktos lėšos skiriamos Lietuvos ir Zambijos vaikams. Lėšos išdalijamos vaikams, gyvenantiems vaikų dienos centruose Lietuvoje, patiriantiems smurtą, skurdą ir nepriežiūrą, suteikiant jiems psichologinę pagalbą. Dalis rėmėjų lėšų atitenka Mikutos kaimo Zambijoje mažiesiems gyventojams, kurie kasdien kovoja už savo gyvenimą, kenčia alkį ir nepriteklių.

Jau antrus metus kartu su šimtais Lietuvos mokyklų Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė dalyvauja šitoje iniciatyvoje. Mokiniai ieško rėmėjų, kalbina tėvelius, senelius, kitus artimuosius, kad šie paremtų kiekvieną jų nubėgtą simbolinį kilometrą.

Dalyvaujantieji solidarumo bėgime savo bėgiko kortelėje uoliai registravo visas surinktas rėmėjų lėšas. Rugsėjo 29-ąją mokyklos-darželio ugdytiniai – patys mažiausi darželio grupių auklėtiniai, priešmokyklinės grupės vaikai, pradinukai – kartu su savo auklėtojomis ir mokytojomis stojo prie bėgimo starto linijos. Vaikų veiduose degė ryžtas ir pastangos įveikti kilometrus. Džiugino, jog mokinukai suvokė, kad jų pasiryžimas dalyvauti šiame projekte gali padėti vargstantiems vaikams, jog jie socialiai atsakingi ir už kitus šios žemės mažuosius.

Paaukotos lėšos, kurių vaikai surinko 266 eurus, bus perduotos organizacijai „Gelbėkit vaikus“.

Dalyvavimas antrajame solidarumo bėgime suvienijo mokyklos-darželio vaikus, mokytojus, auklėtojus sportinei veiklai ir pagalbai kitiems.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?