Daug gatvių išasfaltuota, dar daugiau laukia savo eilės

2015-10-03, Stasys BIELSKIS
Jau kitais metais prasidės darbai centrinėje Lumpėnų gatvėje.
Jau kitais metais prasidės darbai centrinėje Lumpėnų gatvėje.

Šiemet Lumpėnuose ir kitose Pagėgių savivaldybės gyvenvietėse suremontuota nemažai gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių. O pakalbėti apie tai, ką būtų galima padaryti kitais metais, vakar į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos buvo nuvykę Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjas Vladas Baubkus.

Prieš išvykdamas į Vilnių Ūkio skyriaus vedėjas V. Baubkus „Šilokarčemai“ sakė, kad Lumpėnuose, prie seniūnijos, šiemet buvo naujai išasfaltuota ir sužymėta automobilių stovėjimo aikštelė, Lumpės gatvėje atliktas kapitalinis remontas, atnaujinta Sodėnų gatvės asfalto danga. Šie darbai atlikti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis, kainavo 48,5 tūkst. eurų.

 

Pagėgių mieste šią vasarą buvo rekonstruojama Geležinkelio gatvės atkarpa ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Būbliškės kaime atliktas Dvaro gatvės kapitalinis remontas – įrengtas apšvietimas, sutvarkytas šaligatvis, atnaujinta asfalto danga. Šių abiejų Pagėgių seniūnijoje esančių objektų darbai kainavo 109 tūkst. eurų.

Šilgaliuose sutvarkyta Mokyklos gatvė ir dalis Geležinkelio gatvės, išleista 13,5 tūkst. eurų.

O panaudojus sutaupytus rezervo likučius – maždaug 14 tūkst. eurų - buvo asfaltuota Naujoji gatvė, esanti Pagėgių miesto vakariniame pakraštyje.

Stoniškiuose yra pradėta Topolių gatvės rekonstrukcija. Ten šiemet planuojama atlikti darbų už 42 tūkst. eurų – vietoj dabartinės žvyro dangos bus paklotas asfaltas.

„Tikrai nemažai darbų šiemet atlikta, - sakė V. Baubkus. – Bet dar daugiau jų reikėtų padaryti. Dar savo eilės laukia Kentriai, Natkiškiai, Žukai, jau minėtieji Šilgaliai... Tuose pačiuose Stoniškiuose dar yra trys žvyruotos gatvės, kurias irgi reikėtų asfaltuoti. Dar turėsime darbų pakankamai“.

Meras V. Komskis sakė neseniai apžiūrėjęs centrinę Lumpėnų gatvę, kurios remontui jau prieš penkerius metus buvo padarytas projektas. V. Komskio teigimu, tai yra regioninis kelias, todėl reikia sudėti bendras Savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas.

Pasak V. Komskio, nors Vilkyškiuose jau ir yra įrengtos dvi žiedinės sankryžos, bet tai visiškai netenkina miestelio gyventojų ar per jį važiuojančių žmonių. Reikia projektuoti centrinės gatvės šaligatvius, pėsčiųjų taką Vilkyškių mokyklos link.

Reikėtų išasfaltuoti ir kelią per Šereitlaukio kaimą, kad ten žmonėms nedulkėtų, vieną gatvelę Žukuose. Štai šiemet buvo planuota asfaltuoti kelią Kriokiškiuose, bet dėl mažo eismo intensyvumo jau vasario mėnesį buvo išbraukta iš remontuotinų kelių sąrašo.

Šalyje 2014-2020 metais vykdoma programa „Zebras“ – yra asfaltuojamos iki kelių kilometrų ilgio žvyruotų kelių atkarpos, likusios tarp asfaltuotų ruožų. V. Komskio teigimu, tokių atkarpų Pagėgių savivaldybėje nėra, tad bus bandoma Lietuvos automobilių kelių direkcijoje derėtis, kad už šiai programai skirtas lėšas būtų išasfaltuotas koks nors kitas kelias.

Savivaldybės administracija kiekvienais metais skelbia konkursus gatvių remonto darbams atlikti – kas juos laimi, tas ir dirba. Šiais metais gatves asfaltavo Stasio Pakarklio įmonė, registruota Šiauliuose.

Vakar meras V. Komskis, būdamas Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, paskambino „Šilokarčemos“ žurnalistui ir pasidžiaugė, kad pavyko susitarti, jog dar šiais metais būtų išasfaltuota gatvė, esanti Pagėgiuose, už geležinkelio, važiuojant kapinių link. Taip pat sutarta, kad jau kitais metais prasidės darbai Lumpėnuose, o Vilkyškių miesteliui bus rengiamas projektas.


Foto galerija

Jau kitais metais prasidės darbai centrinėje Lumpėnų gatvėje.Šiemet Lumpėnuose naujai išasfaltuota ir sužymėta automobilių stovėjimo aikštelė.

Straipsnio komentarai

nesityciokit is zmoniu2016-03-02
Vejus kaip visada pasakoja,kai tikrino i Kriokiskius pravazuma uzdejo ta juosta ant kelio vienai val.kol iki Vilkyskiu nuvyko zmogus ir iskart gryzo.ko neklojo kai i darbus ryta zmones vaziuoja.pati savivaldybe kai nenori padeti zmonem tai ras budu kaip atsikratyti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
andzielika2015-10-22
Tu pats uskampis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vienas žodis nėr lėšu 2015-10-04
kiek pijoku veltėdžiauja ir gauna už ačiu pašaplas tai visi pijokeliai po šiupeliuka išlygintu visus kelius už tuos kelis eurus kiek jie gauna papraščiausiai organizatoriaus nėra ir tinginys neleidžia dirbt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Komskis2015-10-04
Labai rupinasi tais lumpenais. Man kazkoks uzkampis. Atrodo ner kur to asfalto deti... Padarysim ekperimenta kiek per diena per lumpenu centra automobiliu pravaziuoja. Rezultatus i ministerija siusim Komentaras patinka Komentaras nepatinka