Pilnatis ir alkoholis Švėkšnoje prišaukė žmogžudystę

2015-10-05, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Pareigūnės J. Nausėdienės duomenimis, sulaikyti švėkšniškiai visiškai nieko nekalbėjo apie įvykio aplinkybes.
Pareigūnės J. Nausėdienės duomenimis, sulaikyti švėkšniškiai visiškai nieko nekalbėjo apie įvykio aplinkybes.

Paskutinę rugsėjo dieną vieną ramiausių rajono miestelių Švėkšną apskriejo žinia, jog čia nužudytas žmogus. Šiandien aišku, kad žymiai jaunesni du švėkšniškiai mušė du vyresnius švėkšniškius. Vienas iš jų iškeliavo Amžinybėn, o kitas - į ligoninę.

Įtariamieji buvo tylūs

Rugsėjo 30 d., apie 21 val. 38 min., Švėkšnoje, Veiviržėnų gatvėje, draugo namuose rastas išgertuvių metu mirtinai sumuštas 49 metų vyriškis. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato laikinai vykdančios kriminalinės policijos skyriaus viršininko funkcijas Jurgitos Nausėdienės, Bendruoju pagalbos centro numeriu 112 buvo gauta informacija apie tai, kad jau kelias valandas guli sumuštas žmogus. Sureagavę į pranešimą ir nuvykę medikai šiam žmogui konstatavo mirtį. Išsiaiškinta, kad Veiviržėnų gatvėje esančiame name jau nuo pirmadienio keturi vyrai vartojo alkoholį – išsiskirstydavo ir vėl susirinkę tęsdavo išgertuves. Pareigūnams pavyko nustatyti, kad muštynės neva kilo dėl prieš mėnesį pavogto telefono. 

36-erių metų ir 40-ies metų vyrai sumušė vyresnius sugėrovus. Vienas jų dėl sumušimų buvo pristatytas į Šilutės ligoninės Priėmimo skyrių, kur apžiūrėtas ir paleistas gydytis namuose. Jam sužalojimų sunkumo laipsnį nustatys teismo medicinos ekspertai.  Blogai baigėsi jo draugui, kuris dėl daugybinių kūno sužalojimų mirė. Dėl šios mirties teismo medicinos ekspertų išvada dar nėra gauta.

Aptikusi kūną naktį policija ieškojo įtariamųjų. 36-erių ir 40-ies metų vyrai rasti savo namuose. Jie lyg niekur nieko tiesiog miegojo. Dabar įtariamieji uždaryti į areštinę 48 valandoms. Per tą laiką policija kreipsis į teismą dėl griežtesnės kardomosios priemonės – suėmimo - paskyrimo. Taip pat jiems bus pateikti įtarimai dėl įvykdyto nusikaltimo. „Sulaikyti švėkšniškiai visiškai nieko nekalbėjo apie įvykio aplinkybes. Anot jų, taip tiesiog nutiko... Jie visiškai nešnekėjo nieko“, - sakė J. Nausėdienė.

Teisėsaugai įtariamieji žinomi

Abu sulaikyti įtariamieji teisėsaugai žinomi. Vienas jų – teistas, jam teistumas neišnykęs, kitas teistas 1999 metais už turto prievartavimą.

Kad būtent šie vyrai mirtinai sumušė švėkšniškį, aišku, nes yra liudininkų, kurie tvirtino, kad name, kur įvyko nelaimė, lankėsi tik jau sulaikyti įtariamieji. Tą patvirtino ir sumuštasis Romas, kuris liko gyvas.

Namuose, kur vyko išgertuvės, policija iki tol nesilankė. Vyras, pas kurį rinkosi pažįstami sugėrovai, gyvena vienas.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis teigė, kad namuose, kuriuose įvyko tragedija, nebuvo vengiama alkoholio. Net pats seniūnas sodybos šeimininką yra aplankęs, nes jis ūkininkauja, o išgėręs kartą buvo pamiršęs pasirūpinti savo gyvuliais. Teko jam jį dėl to drausminti.

Anot A. Šepučio, sumušti Romas ir Petras nebuvo konfliktiškos asmenybės.

Negali atsiminti visko, kas įvyko

„Praradau gerą draugą... Kyla spaudimas, blogai jaučiuosi. Neįmanoma visko prisiminti. Nereikia turėti už ką mušti. Aš nevaikštau į svečius pas draugų. Atėjo pas mane mano draugas Petriukas, pakvietė drauge eiti grybauti. Bet anksti ryte atėjo tie du - Dainius su Stasiu. Atsinešė kelis butelius. Jų aš neatsivedžiau ir nekviečiau“, - padriką pokalbį pradėjo sumuštas namo šeimininkas ir mirusiojo draugas.

Romas tikino, kad trečiadienį jį pažįstami vyrai ne pirmą kartą sumušė. Ir anksčiau jis jau buvo jų kumsčių ragavęs. Anot pašnekovo, dar prieš mėnesį su dabar įtariamaisiais visi drauge gėrė ir išgertuvių metu jam buvo pavogtas telefonas. Tada Romas neva jiems tiesiai šviesiai pasakė, kad jie tai padarė, nes daugiau niekas pas jį nebuvo atėjęs. „Dainius su Stasiu Švėkšnoje kalbėjo, kad aš juos apvaginau. Sumušė mane. Pirmadienį su ne vienu buteliu atėjo taikytis. Išgėrėme. Vakar vėl ryte atėjo. Jų neįsileidau. Dar su draugu miegojome, o jie pradėjo į duris belstis. Vienas jų įlipo per langą ir atrakino duris, įleido savo draugą. Atsinešė du butelius alkoholinių gėrimų“, - tęsė pasakojimą apie trečiadienio ryto įvykius Romas. Jo pasakojimas nebuvo nuoseklus. Prisimena tai, kad jis matė, kaip draugas gulėjo, galvojo, kad jis miega. Nežadino jo, nes nenorėjo, kad jį kas dar muštų. Išgertuvės tęsėsi. Neatsimena, ar jis miegojo pats, ar ne. Prisimena tik tai, jog išskubėjo pas kaimyną, kad kviestų greitąją pagalbą draugui Petrui, nes dar nemokėjo elgtis su nauju savo telefonu. Atvykę medikai konstatavo jo draugo mirtį. Daugiau liudininkas nebekalbėjo. Teigė, kad negalįs, nes labai blogai jaučiasi.

Matėsi, kad Romas tikrai smarkiai sumuštas – veidas buvo nusėtas mėlynėmis ir sutinęs. Ištarus mirusio draugo Petro vardą, jam ne kartą skruostu nubėgo ašara. „Žaizdos užgis, o draugas negrįš...“, - kalbėjo švėkšniškis.

Viena aišku, Romo draugo neprikelsi. Nelaimė įvyko. Nežinia, kas ją prišaukė – besaikis alkoholio vartojimas, pilnatis ar abu dalykai iš karto.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?