„Namo vaiduoklio“ gyventojai jau džiaugiasi jo renovacija

2015-10-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Po renovacijos namo gyventojai vieningai kibo į aplinkos tvarkymo darbus.
Po renovacijos namo gyventojai vieningai kibo į aplinkos tvarkymo darbus.

Pasibaigė pirmojo namo Juknaičiuose, kuris pažymėtas Šiloko g. 4, renovacija. Apgriuvęs, apšiuręs, vėjų perpučiamas namas liko tik prisiminimuose. Sulaukę pabaigtuvių namo gyventojai vieningai kibo į aplinkos tvarkymo darbus.

Ne vienas juknaitiškis šį Šiloko g. 4 namą buvo pradėjęs vadinti „Namu vaiduokliu“, o namo gyventojai sako, jog teko daug jėgų atiduoti, kad jis taptų toks, koks dabar yra, ir visiškai nekreipia dėmesio į šias kalbas.

Nors renovacijos darbai baigti, tačiau žmonės mato nemažai statybininkų neužbaigtų darbų.

Reikėjo su statybininkais bartis

Pažvelgus į namo nuotraukas prieš renovaciją, tiesiog nesitiki, kad jis taip pasikeitė. Tačiau, kad taip būtų, namo gyventojai vieningai teigė, kad sudėjo daug nervų ir savo laiko, nes su statybininkais nuolatos reikėjo net pasibarti, nes šie gana atmestinai norėjo atlikti darbus.

„Labiausiai erzino tai, kad atliekant renovacijos darbus niekas nenorėjo nieko derinti su mumis“, - tęsė pokalbį namo gyventojai. Pavyzdžiui, dar prieš išpilant skaldą aplink namą buvo pradėti pilti akmenys. Tik žmonėms pasipriešinus, atsirado skalda. Nors jie prašė, kad būtų išklota trinkelėmis. Tačiau akmenų neliko, o vietoj jų buvo išpilta skalda.

„Neabejojame, kad mane ir mano vyrą Dmitrijų keikė statybininkai. Neabejoju, kad esame baubai jiems. Pamatau, kad kas negerai ir netyliu, pavyzdžiui, sakau žiūrėkite, kaip trinkelės sudėtos nelygiai. Klausiau, ar jas dėjo meistras, ar iš parkelio paimti „darbininkai“. Atsakė, kad čia dirba meistrai. Net abejojau tuo. Kitą dieną buvo viskas perdėta. Teko išklausyti statybininkų priekaištus“, - kalbėjo Jūratė Stanišauskienė, kuri su savo vyru ir buvo įpareigoti namo gyventojų prižiūrėti, kaip vykdoma renovacija. Ji teigė, kad daug blogai atliekamų darbų tiesiog pirštu reikėjo rodyti statybininkams.

Namas nudažytas netvarkingai. Vienos pusės spalva vienoda, nėra jokių dėmių, o  iš gatvės pusės atrodo, kad namas renovuotas mažiausiai prieš kelerius metus, mat nudažytas šiek tiek kitokia spalva, lyg bangos atrodo dėmės, kurios tik ryškėja. Dėl to gyventojams buvo paaiškinta, kad gaminant dažus... kompiuteris įvėlė klaidą ir dėl to skiriasi spalvos.

„Vieną namo galą perdažė. Nuo gatvės pusės visas šonas liko nedažytas. Suvaidino, kad dažo, susidėjo pastolius, kol mes buvome darbuose. Grįžome ir radome tuos pačius likusius kleckus, kurie buvo iki tol“, - dėstė Laimutė Barkauskienė.

Darbus atliko itin netvarkingai

Rūsiuose meistrai vedė naują šildymo sistemą. Ten buvo išmuštos sienose didžiulės skylės, angos. Gyventojai nuskubėjo pas UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotoją renovacijai Vygantą Kamarauską ir klausė, ar jiems dabar rakinti rūsio duris, ar į kaimyno rūsį eiti per skyles, kurios buvo itin didelės. Po pokalbio su minėtu asmeniu skylės buvo užtaisytos.

Renovaciją atlikę statybininkai keistai ir žolę aplink pastatą pasėjo. „Dar stovint statybininkų nameliui, esant sukrautoms statybinėms medžiagoms, aplink teritoriją aptvertai tvorai darbininkai skubėdami užsėjo žolę, o ten  kur viskas stovėjo, ji nebuvo užsėta. Patys nusipirkome žemės, sulyginome aplink namą, išsibarstėm, o kad žolę užsėtų, skambinome ir prašėme. Norime, kad užbaigtų ir šį darbą“, - tęsė L. Barkauskienė.

Darbininkai darbus atliko itin netvarkingai. Pavyzdžiui, besidarbuodami prie šildymo sistemos gyventojų butuose visiškai nesirūpino, kad jiems padarytų kuo mažiau nepatogumų. „Kai jiems reikėjo išgręžti skylę, įsijungė drėlę. Atėjau ir išsigandau - bute viskas balta. Net televizorius pabalo. Paaiškino, kad jei viską saugos, ilgai truks ir nieko neuždirbs“, - savo pastebėjimais dalinosi Stasys Tamulevičius. Net tvarkomuose balkonuose paliko visas statybines atliekas, kurias žmonės turėjo iškopti patys. Ant butuose įrengtų radiatorių šilumos daviklius dėjo meistras iš Kauno. Anot gyventojų, šis specialistas stengėsi, kad žmonės jo atliekamomis paslaugomis būtų patenkinti, į butą įėjęs net batus nusimovė, o baigęs darbus net savo darbo vietą susitvarkė.

Net namo lietvamzdžiai sudėti netvarkingai. Per lietų visas vanduo bėgtų tiesiog ant namo pamato, mat jie yra per trumpi.

Namo gyventojai sako, kad daugelis tvarkiusių jų namą savo darbus atliko be meilės darbui, vis skubėjo juos kuo greičiau baigti.

Nors daug laiko nervinosi juknaitiškiai, kol vyko renovacija, tačiau dabar džiaugiasi, nes, pasak jų, gyvena tikrai gražiame name. Dabar visi drauge planuoja, kokius augalus sodins aplink pastatą. Nutarė savo lėšomis tvarkytis laiptines. Tikisi, kad jos bus suremontuotos iki artėjančių Naujųjų metų.

Kovo mėnesį prasidėjusi namo renovacija atlikta už 495 000 litų (143 362 Eur). 45 procentai sumos bus padengta Europos Sąjungos ir valstybės lėšomis. Likusią sumą turės sumokėti name esančių 13 butų gyventojai. Žmonės džiaugiasi ir tuo, kad pirmieji ryžosi Juknaičiuose renovuoti namą, nes nemažai sutaupė. Anot jų, šiemet už kaimynystėje esančio namo renovacijos darbus paskaičiuota 1 milijonas litų (289 620 Eur).

Dabar ne vienas namą vadina „Namu vaiduokliu“, nes, anot taip pavadinusių, jų namo spalva ir stogas - baisūs. Tačiau gyventojai džiaugiasi savo namu, nes jiems jo spalva graži, o ir namuose dabar daug šilčiau nei, kad buvo anksčiau.

UAB „Šilutės Šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas renovacijai Vygantas Kamarauskas sakė, kad renovacijos darbai jau baigti. Liko tik priduoti pastatą Valstybinei komisijai.

V. Kamarauskas teigė, kad namas dažytas ir jau perdažytas. „Dėl spalvos... Jos pasilygins. Vėjas, lietus tai išlygina. Šiemet jis tikrai nebus perdažytas. Lauksim pavasario. Žiūrėsim, kaip namukas atrodys peržiemojęs. Tada ir bus matyti. Jei kas, jį perdažysime pavasarį. Penkerius metus statybininkai neša atsakomybę“, - dėstė direktoriaus pavaduotojas.

V. Kamarauskas patvirtino, kad namo gyventojai ne kartą kreipėsi dėl neva blogai atliekamų darbų. Anot jo, prie kiekvieno namo pradedant darbus gerą mėnesį gyventojai vis tikrina, jiems atrodo, kad vis kažkas negerai. Pasak V. Kamarausko, darbus prižiūri atestuotas specialistas, atsakantis už atliktų darbų kokybę. „Žmogui vis atrodo, kad daro ne taip. Ką padarysi, jei jam taip atrodo. Paaiškiname žmogeliui, kad yra kaip yra – yra projektas, techniniai prižiūrėtojai“, - kalbėjo V. Kamarauskas. Jo jau nestebina jam išsakomi žmonių skundai dėl atliekamos renovacijos, nes prie kiekvieno namo būna visada tas pats. Kas turi būti padaryta, yra paskaičiuota pagal projektus.

Kai namas pradeda gražėti, sako, kad visi pradeda į viską žiūrėt kitaip, būna patenkinti.

„Kad ir namas Juknaičiuose, kai pasižiūri, kaip jis dabar atrodo ir koks buvo – nėra ko lyginti. Svarbiausia, dabar jis ir šiltas. Jau sakiau, kad gyventojai už šildymą mokės 50 procentų mažiau. Namas nedrėksta, šalčio nepriima, šilumos neišleidžia. Viskas dėl to, kad žmogui būtų pigiau gyventi“, - baigė pokalbį V. Kamarauskas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?