Kada gi bus atidarytas naujasis pasienio kontrolės punktas?

2015-10-10, Stasys BIELSKIS
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis – prie naujojo tilto per Nemuną.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis – prie naujojo tilto per Nemuną.

Lietuva jau baigė Panemunės aplinkkelio statybą, artėja ir rusų statomo naujojo tilto per Nemuną darbų pabaiga. O pasienio kontrolės punktų nei Lietuvos, nei Rusijos Federacijos Kaliningrado srities pusėje vis dar nesimato. Kada gi bus atverta ši išorinė Europos Sąjungos siena?
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis „Šilokarčemos“ žurnalistui rodydamas Panemunės aplinkkelį sakė, kad jis buvo nutiestas per dvejus metus, lygioje vietoje. Aplinkkelio ilgis, kartu su terminalo teritorija, - apie keturi kilometrai.

Bardinų užkardos vadas Giedrius Ranonis sakė, kad šitoje vietoje bus įsteigti nauji pasienio kontrolės punktai „Rambynas-Dubki“. Lietuvos pusėje jis bus vadinamas „Rambyno“ punktu, Rusijoje – „Dubki“.

„Tai bus bene pagrindinis punktas Lietuvos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities pasienyje, - pasakojo užkardos vadas. - Rusai planuoja savo punkto statybą pabaigti 2017 metų balandžio mėnesį. Lietuvos punktas bus pastatytas prie senojo terminalo, statybos darbai dar neprasidėjo, bet jau yra paskelbtas tarptautinis konkursas statybos darbų rangovui parinkti“.

Šiuo metu Bardinų užkardoje dirba apie 100 pareigūnų, o atidarius naująjį punktą gali tekti įdarbinti dar apie 60-80 pasieniečių.

G. Ranonio manymu, to aplinkkelio ir naujųjų kontrolės punktų labiau reikėjo rusams, o ne mums. Derybos dėl jų vyko ilgus metus, beveik visą dešimtmetį. Luizės tiltas, pasak ekspertų, jau seniai yra avarinės būklės. Iki šiol visi automobilių krovininiai srautai eina per Sovetsko miestą ir jiems tai yra labai nepatogu. Bus patogiau, kai visas krovininis transportas važiuos šalia miesto.

Pradėjus veikti naujajam aplinkkeliui, Luizės tiltas bus rekonstruojamas ir pritaikytas tik maršrutiniams autobusams bei pėstiesiems.

Manoma, kad pradėjus veikti naujiesiems pasienio kontrolės punktams per juos važiuos pustrečio karto daugiau automobilių nei dabar. Rusijos pusėje prie kontrolės punkto, planuojama įrengti net 13 eismo juostų, o kaip bus mūsų punkte – dar pamatysime...

Šiuo metu Pagėgių rinktinė saugo 178 km ilgio valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija, iš jų 109 kilometrai eina Nemuno upe.

Pagėgių rinktinei priklauso septynios užkardos. Naujuose moderniuose pastatuose veikia Kudirkos Naumiesčio, Šilgalių, Rociškių, Viešvilės, Bardinų, Plaškių, renovuotame - Vileikių užkarda. Bardinų ir Viešvilės užkardose veikia Universali sienos stebėjimo sistema (UNISAS).

Piliečių, transporto priemonių praleidimas ir pasienio kontrolė vykdoma modernizuotuose,  atitinkančiuose visus ES keliamus reikalavimus tarptautiniuose Panemunės ir Ramoniškių pasienio kontrolės punktuose, prekinių traukinių tikrinimas atliekamas Pagėgių geležinkelio psienio kontrolės punkte.

Taip pat yra du tarptautiniai upių pasienio kontrolės punktai – Rusnės ir Jurbarko.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

o gal ne taip 2015-10-11
jai babajai pasiekė vokietija tai jokie aplinkialiai ir pasienio postai nesustabdys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?