Afganistane nukritus sraigtasparniui sužeistas Lietuvos karininkas

2015-10-11, 15min.lt
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Lietuvos karys Afganistane
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Lietuvos karys Afganistane

Sekmadienį apie 15 val. 20 min. Kabule NATO mokymo misijos „Tvirta parama“ štabo teritorijoje leisdamasis nukrito koalicijos sraigtasparnis „Puma“ HC1.

Sraigtasparnyje buvo ir Lietuvos karys mjr. P. M., tarnaujantis misijos „Tvirta parama“ štabe. Turimais duomenimis, iš įvykio vietos sužeistasis išgabentas kariniu sraigtasparniu į Bagramo karo ligoninę.

Karininko artimuosius apie įvykį informavo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brg. gen. Vilmantas Tamošaitis.

„Sraigtasparnis vykdė skrydį iš Kabulo tarptautinio oro uosto bazės į misijos „Tvirta parama“ vadavietę. Tai labai netikėta ir sukrečianti žinia mums ir mūsų kolegoms, artimiesiems. Lietuvos karininkas gydomas Bagramo karo ligoninėje Afganistane“, – informuoja brg. gen. V. Tamošaitis.

Apie sužeidimų pobūdį medikai informacijos kol kas neteikia, tačiau, pirminiais duomenimis, Lietuvos karininkas po įvykio buvo sąmoningas. Šiuo metu Afganistane misijoje „Tvirta parama“ tarnauja apie 20 Lietuvos karių, iš kurių dauguma Kabule, taip pat Herate ir Kandahare.


Straipsnio komentarai

geri mokimai kaip kokie lapai iš po rudens krenta 2015-10-12
tai kitas sraiktasparnis užkliudys krankli ar žuvėdra ir nukrites užsimuš tai kas ten per kariniai sraiktasparniai Komentaras patinka Komentaras nepatinka