Antrajame Konstitucijos egzamino etape varžysis per 800 dalyvių

2015-10-13, LR Teisingumo ministerija
www.teisingumas.lt
www.teisingumas.lt

Antradienį visoje šalyje vyks antrasis Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos kartu su partneriais organizuojamo Konstitucijos egzamino etapas. Jame dalyvaus 810 geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių egzamino dalyvių iš įvairių kategorijų. Iš viso pirmajame egzamino etape dalyvavo per 31 tūkst. Lietuvos piliečių.

Į antrąjį etapą pateko visi dalyviai, kurie pirmajame etape, vykusiame rugsėjo 29 d., iš 30 klausimų teisingai atsakė į 25 ir daugiau. Finalininkai egzaminą laikys toje pačioje vietoje, kurioje laikė pirmąjį etapą: savivaldybėse, bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose, įkalinimo įstaigose bei Lietuvos Respublikos Seime.

„Džiaugiamės, kad šiemet į antrąjį etapą pateko dar daugiau dalyvių nei pernai, kuomet jų buvo 748. Tai rodo, kad egzamine dalyvaujantys piliečiai vis geriau išmano pagrindinį šalies įstatymą. Antrajame egzamino etape jie turės progą pademonstruoti ir tai, kaip geba taikyti konstitucines žinias vertindami šiandienos aktualijas“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Antrajame etape dalyviams bus pateikta 20 klausimų – 19 testo tipo ir vienas atviras. Piliečiai, egzaminą laikę internetu portale DELFI II-ajame etape nesivaržys, nugalėtojai iš jų tarpo bus išrinkti skaičiuojant teisingų atsakymų skaičių ir sprendimo laiką. Po antrojo etapo paaiškės visi 29 egzamino nugalėtojai, kuriuos spalio 26 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras. Jiems bus įteikti diplomai ir organizatorių bei partnerių prizai. 

 

Mokyklose Konstitucijos egzaminas bus laikomas nuo 9 val. specialios Konstitucijos egzamino pamokos metu. Dalyviai varžysis atskiruose pogrupiuose: 5-7, 8-10, 11-12 klasių. Pilnametystės sulaukę piliečiai, teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys bei laisvės atėmimo vietose esantys nuteistieji egzaminą laikys nuo 12 val.

 

Šiame etape nebedalyvaus internetu egzaminą laikę piliečiai ir 1-4 kl. moksleiviai, kurie atliko kūrybinę užduotį tema „Mano Lietuvai – 25 metai“. Už labiausiai patinkantį mažųjų dalyvių darbą jau galima balsuoti portale DELFI.

Šių metų Konstitucijos egzamino partneriai – DELFI ir LRT. Egzaminą organizuoti padeda Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija, „Lietuvos paštas“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?