Galingai startavę šilutiškiai krepšininkai pirmąkart suklupo prieš Mažeikius

2015-10-14, „Šilokarčemos“ informacija
Lekūnas (Nr. 15) namų aikštėje komandai pelnė 13, išvyko pridėjo 15 taškų.
Penktadienį „Šilutė“ toliau žygiavo pergalių keliu ir susitikime su Jonavos „Petrochema-Dextera“ išplėšė pergalę, tačiau šeštadienį išvykoje su Mažeikių komanda „Mažeikiai“, paskutiniame kėliny, suklupo ir rezultatu 73:64 patyrė pirmąjį pralaimėjimą sezone.

Trečioji „Šilutės“ pergalė

Namų aikštėje „Šilutė” nugalėjo be pralaimėjimų keliavusią „Petrochema-Dextera“ komandą 62:72 (15:19, 23:18, 8:15, 16:20).

Rungtynes Šilutėje sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie sužaidus pusę pirmojo kėlinio, turėjo keturių taškų persvarą 12:8. Jonaviečiams šiek tiek priartėjus, P. Joniko auklėtiniai surengė spurtą ir grėsmingai nutolo 19:10 (9 min.), tačiau per likusį kėlinio laiką „Petrochema-Dextera“ sugebėjo pristabdyti varžovus 15:19.

Jonavos krepšininkai tęsė sėkmingą žaidimą ir laimėdami atkarpą 10:0 išsiveržė į priekį 20:19 (12 min.). K. Naruševičiaus ekipa nemažino „apsukų“ bei padidino savo pranašumą iki rekordinio 30:23 (15 min.). Tiesa, tris tritaškius pataikę šeimininkai išlygino rezultatą 32:32, o kėlinį pirmaudami užbaigė svečiai 37:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje jonaviečiai strigo puolime, o „Šilutės“ ekipa per trijų minučių atkarpą nutolo 45:38. Jonavos klubą pabudino Karolio Šaruko ir Tomo Milinsko taškai 46:50 (28 min.), tačiau iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos šilutiškiai išlaikė pranašumą 52:46.

Paskutiniame ketvirtyje kartojosi trečiojo kėlinio pradžios scenarijus ir Kęstučio Naruševičiaus ekipą varžovai pasiuntė į gilią duobę 67:50 (35 min.). „Petrochemą-Dexterą“ nuo skaudaus pralaimėjimo ėmė gelbėti Lukas Grabauskas, pelnęs 7 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Ričardas Verbickas ir ekipas skyrė vienženklis skirtumas – 68:60 (37 min). Kaip bebūtų, per likusį laiką „Šilutė“ arčiau Jonavos klubo neprisileido - 72:62.

„Šilutė“: Darius Kibildis 16, Ignas Vaitkus 14, Aurelijus Pukelis ir Tomas Lekūnas po 13 taškų.

Intriga išlaikyta iki paskutinių minučių

Šeštadienį išvykoje šilutiškiams nepavyko palaužti „Mažeikių“ krepšininkų (4-0), kurie  toliau pergalingai žygiuoja Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aikštelėse. Aloyzo Rudžio auklėtiniai šeštadienį namie 73:64 (17:3, 15:20, 22:28, 19:13) nugalėjo „Šilutės“ (3-1) ekipą.

Šeimininkai pribloškė varžovus pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 17:3 ir ėmė diktuoti sąlygas rungtynėse. Dar trečiojo kėlinio pradžioje „Mažeikiai“ pirmavo 38:23, tačiau tada „Šilutė“ pademonstravo, kad pergalės varžovams lengvai neatiduos.

Šilutiškiai spurtavo 14:0 ir sugrąžino intrigą į rungtynes (37:38). Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (60:60), kai šeimininkai surezgė pergalingą atkarpą.

Darius Pakamanis pataikė tritaškį ir tai inicijavo šeimininkų spurtą 10:2. Šį spurtą tritaškiu pabaigė Elvinas Gintvainis ir mačo baigtis priešpaskutinę dvikovos minutę tapo aiški – 70:62.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 19, Tomas Lekūnas 15, Deividas Kumelis 14 (3/12 dvit.).