Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena paminėta Usėnuose ir Švėkšnoje

2015-10-14, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Švėkšniškiams šventę organizavo Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyrius.
Švėkšniškiams šventę organizavo Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyrius.

Dar 1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Todėl sekmadienį Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną minėjo Usėnų ir Švėkšnos seniūnijų bendruomenės.

Ištarta daug gražių žodžių

Usėnuose pirmiausia visi skubėjo į šv. Mišias, o po jų - į bendruomenės salę, kur ir suorganizuota popietė bendruomenės senjorams.
Renginį vedusi Jūratė Daugalienė perskaitė ištrauką iš Charlotte Keyser apsakymo ,,Kitą sekmadienį“.

Susirinkusiuosius itin džiugiai ir pakiliai nuteikė parapijos klebonas Vytautas Gedvainis. „Pagyvenęs žmogus visada parodys kelią jaunam ir dvejojančiam žmogui bei pasidalins savo gyvenimiška išmintimi”, - teigė dvasios ganytojas.

Usėniškius pasveikino bendruomenės pirmininkė Aldona Rauktienė, kuri džiaugėsi kaimo gyventojų aktyvumu ir noru prisidėti prie renginių bei švenčių. „Sveikatos, stiprybės, ilgų gyvenimo metų, daugiau laiko skirti sau”, - linkėjo bendruomenės pirmininkė. Ji dėkojo už tai, kad senjorai mielai dalinasi savo patirtimi, puoselėja savo sodybas, užkrečia kitus savo geru pavyzdžiu ir nesėdi tarp keturių sienų, o yra nuolat tarp žmonių, džiaugiasi bendravimu.

Žemaitkiemio kaimo garbaus amžiaus gyventoja Vlada Biliūnienė dalinosi savo posmais iš savo išleistos ketvirtosios poezijos knygelės ,,Prie gimtųjų krantų“. Visų labai mylima bibliotekininkė Onutė Miliauskienė išradingai pristatė šį naują leidinį.  

Renginį tęsė nuotaikingas tauragiškių Bernotų šeimos vokalinio instrumentinio ansamblio ,,Tango plius“ pasirodymas. Ansamblio vadovė Zosė Bernotienė kvietė padainuoti kartu ir neužsidaryti savo namuose, džiaugtis bendravimu su kaimynais.

Popietės pabaigoje bendruomenės pirmininkė A. Rauktienė gražiausius padėkos žodžius tarė renginio organizatoriams ir dalyviams. Vėliau visi sėdo prie vaišių stalo, ant kurio puikavosi bendruomenės šeimininkių kepti pyragai. Tądien niekas neskubėjo skirstytis, nes jautė, kaip jiems gera būti drauge.

Senėjimas - normalus laipsniškas procesas

Itin malonios staigmenos laukė Švėkšnos senjorų, kurias prengė Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai. Švėkšniškiai turėjo galimybę išgirsti Mindaugo Nogaičio koncertą, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos trečiokų (mokyt. N. Kairienė ir V. Adomavičienė) bei „Diemedžio“ ugdymo centro ugdytinių (mokyt. padėjėja V. Rukšnaitienė) sveikinimų. Visi norintieji galėjo dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir nusivelti muiliuką-kempinę, išgirsti gydytojos Virginijos Vičienės paskaitą ir susėsti prie vieno vaišių stalo.  

Renginyje dalyvavo Švėkšnos parapijos klebonas S. Katkus, prelatas P. V. Stukas ir seniūnas A. Šeputis. Jie pasveikino senjorus, pasidžiaugė pagyvenusių žmonių aktyvumu, energija bei juokavo, kad linkėti aktyvumo Švėkšnos senjorams gal jau ir nebereikėtų, nes jo ir taip pakanka, nes jie su itin dideliu energijos užtaisu dalyvauja renginiuose, draugijų veikloje, organizuoja išvykas. 

Įdomią paskaitą skaitė gydytoja  V. Vičienė. Medikė teigė, kad senėjimas - normalus laipsniškas procesas, susijęs su tam tikrais pokyčiais, o sveikas senėjimas - tai galimybės užsitikrinti fizinę, socialinę ir dvasinę sveikatą, siekiamybė įgalinti pagyvenusius žmones aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime nepatiriant diskriminacijos, džiaugiantis savarankiškumu bei gyvenimo kokybe.

„Senatvės rūšių yra tiek, kiek ir pagyvenusių žmonių. Kiekvieno žmogaus laimės jausmas, kad ir kas nutiktų, išlieka pastovus. Vadinasi, galima daryti prielaidą, jog kaip jauteisi būdamas vaikas, jaunuolis ar vidutinio amžiaus, panašiai jausiesi ir senas“, - kalbėjo gydytoja. Anot jos, senatvė žmogaus kardinaliai negali pakeisti ir žmogus vien dėl to, kad paseno, negali tapti kur kas nelaimingesnis, nei buvo anksčiau. Jaunystėje džiaugsmo ir pasitenkinimo teikė meilė, sėkmė darbe, karjera, o senatvėje - bendravimas, švari sąžinė ir laisvė veikti, ką nori, realizuojant savo talentus.

V. Vičienė žmogaus gyvenimą palygino su smėlio laikrodžiu ir degančia žvake. Vienu atveju gyvenimas kaip smiltys išbyra, nepalikdamas įminto pėdsako, kitu - nors ir tirpdamas, kaip žvakės vaškas, skleidžia šilumą ir šviesą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?