Žaidynės-kautynės už vietos savivaldą

2015-10-13, Rūta Slušnytė
Šilutės rajono seniūnijų žaidynės-kautynės „Legionų“ susirėmimai už vietos savivaldą, kuriose dalyvavo Švėkšnos, Saugų, Rusnės,  Gardamo,  Šilutės, Vainuto ir Katyčių seniūnijų komandos.
Šilutės rajono seniūnijų žaidynės-kautynės „Legionų“ susirėmimai už vietos savivaldą, kuriose dalyvavo Švėkšnos, Saugų, Rusnės, Gardamo, Šilutės, Vainuto ir Katyčių seniūnijų komandos.

1919 metų spalio 10-ąją buvo priimtas pirmasis Lietuvos savivaldybių įstatymas. Nors pirmuosius netvirtus žingsnius vietos savivalda žengė dar anksčiau, savivaldos istoriją pradėta skaičiuoti nuo šios datos, o minėti nuo 2007 metų.

Šilutės rajono savivaldybės bendruomenei prėjęs penktadienis buvo ypatinga diena. Jau 9-ąjį kartą minima Vietos savivaldos diena neaplenkė ir Šilutės rajono savivaldybės. Ši diena reikšminga ne tik Savivaldybės vadovams, valstybės tarnautojams ar darbuotojams, bet visiems bendruomenės nariams, kurie prisideda kuriant mūsų krašto gerovę.

Spalio 9-ąją Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai, minint Vietos savivaldos dieną, Šilutės rajono seniūnijų darbuotojams paruošė staigmeną – surengė improvizuotas Šilutės rajono seniūnijų žaidynes-kautynes „Legionų“ susirėmimai už vietos savivaldą“, kuriose dalyvavo Švėkšnos, Saugų, Rusnės, Gardamo, Šilutės, Vainuto ir Katyčių seniūnijų komandos.

Šilutės rajono seniūnijų žaidynės-kautynės prasidėjo nuo Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio sveikinimo žodžių, kuriais lydima likusias žaidynes toliau vedė Šilutės rajono savivaldybės dministrcijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.

Kiekviena seniūnija turėjo įrodyti savo sumanumą pasitariant ir atsakant į klausimus kuo greičiau. Klausimai buvo sudaryti trimis turais, kuriuose buvo klausimai apie savivaldą, senovės Romą bei muziką. Už kiekvieną teisingai atsakytą klausimą seniūnija gaudavo po vieną tašką plius papildomi taškai komandoms buvo skiriami: už aprangą ir atributiką +2, legiono kapitonas seniūnas +1 taškas. Kiekvienas klausimas buvo parengtas kruopščiai atrinkta vaizdine medžiaga, kuri galbūt ir lėmė susirinkusiųjų puikią nuotaiką.

Kautynes nugalėjo Švėkšnos seniūnijos „legionas“ – „Švėkšnos dvariškiai“. Nuo jų tik vienu tašku atsiliko Katyčių „Auxilija“ ir vos dviem taškais - Šilutės „Imago“ legionas.

Nors žaidynėse seniūnijos konkuravo tarpusavyje, žaidimo pabaigoje kiekviena iš jų buvo apdovanotos, o atvykti negalėjusios Kintų, Juknaičių ir Usėnų seniūnijos praleido nuotaikingą ir draugišką „legionų” susibūrimą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?