Mokykloje skambėjo neįprastos melodijos

2015-10-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
V. Lukošienė
V. Lukošienė

Pirmą kartą Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos kieme pasigirdo dar negirdėta melodija. Ją susirinkusiesiems dovanojo mokyklos gyvūnų mylėtojai – Ekologijos būrelio kolektyvas, kuriam vadovauja Violeta Lukočienė.

Vaikai labai laukė gyvūnų dienos minėjimo, nes ne vienas ruošė savo augintinius parodai, kuri suorganizuota penktadienio rytą mokyklos kieme. Į parodą atsivedė savo šunelius ne tik jaunieji ekologai, bet ir juos auginantys pradinių klasių mokiniai. Gera nuotaika tiesiog tvyrojo ore. Po kiemą išdidžiai vaikščiojo su savo šeimininkais įvairių veislių šunys. Daugelis jų ir balsus rodė, todėl kieme skambėjo iki tol ugdymo įstaigoje negirdėti garsai.

 

Susirinkusiuosius pasveikino pedagogė V. Lukočienė. Priminė, kad spalio 4-oji - Pasaulinė gyvūnų diena. Ji švenčiama šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną. „Krikščionys jį laiko gyvūnų globėju, mat jis pamokslavęs ne tik žmonėms, bet ir paukščiams, o šie, išgirdę jo balsą, sulėkę artyn. Šiandien skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises ir jų priežiūrą miestuose“, - tęsė mokytoja.

V. Lukočienės iniciatyva šunelių parodos būdavo organizuojamos kasmet prieš Pasaulinę gyvūnų dieną, kada ji dirbo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pradiniame skyriuje. Šiemet mokytoja nutarė su vaikais šią tradiciją tęsti M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, kurioje ji dirba nuo šių mokslo metų pradžios.

Švietimo darbuotoja tiki, kad tokie renginiai natūraliai vaikus moko mokytis meilės gyvūnams vieniems iš kitų. Ji mano, kad dėl to atsiranda tikimybė, jog į gatvę bus išmesta mažiau gyvūnų.

Parodos dalyvius ir visus susirinkusiuosius sveikino ir VŠĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ vadovė Loreta Kleinienė ir organizacijos savanoriai Greta Konaverskytė bei Gediminas Genevičius.

Šokių grupė „Blyksnis“, vadovaujama Idilijos Klimaitės, šoko „Šuniukų šokį“, o grupė „Saulytės“, vadovaujama Lijanos Šerpytienės, dovanojo savo atliekamus kūrinius.

Renginio metu savo džiaugsmo dėl suorganizuoto renginio neslėpė mokyklos direktorius Audrius Astasevičius. Jis sakė, kad pradinukai labai pagyvino bendruomenės gyvenimą, ir gaila, kad jie tik šiemet atėjo į jų mokyklą, nes tą galėjo padaryt jau žymiai anksčiau.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?