Tarptautinis projektas ,,Future me!“ atkeliavo į Pagėgius

2014-10-30, Vilma Vaivadienė, .Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija dalyvauja COMENIUS daugiašalės partnerystės projekte ,,Future me!“, kurį mokykloje koordinuoja anglų k.  mokytoja A. Zongailienė. Projektas finansuojamas pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą. Jo tikslas – supažindinti mokinius su kiekvienos šalies profesijomis bei padėti pasirinkti tinkamą karjerą. Spalio 6 – 10 dienomis mūsų gimnazijoje viešėjo 25 mokiniai ir 12 mokytojų iš Ispanijos, Norvegijos, Suomijos ir Vokietijos mokyklų. Tai jau 3-asis projekto partnerių susitikimas. Jame dalyvavo ir 22 mūsų gimnazijos mokiniai bei keletas mokytojų. 

Kad būtų įgyvendintas svarbiausias projekto tikslas, dalyviai susipažino ne tik su populiariomis, bet ir įdomiomis mūsų regiono profesijomis. Jie lankėsi VSAT Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardoje. Jos darbuotojai parodė, kaip ir kur dirba kinologai, papasakojo apie pasieniečio darbą, parodė transporto priemones, kameras, ginklus. Klaipėdos delfinariume  su projekto dalyviais bendravo ir apie savo profesiją pasakojo delfinų trenerė. Vilkyškių pieninėje visi galėjo pamatyti sūrių gamybos procesą, paragauti įvairių gaminių. Ypač visiems patiko, kaip dirba robotai.

Kitas svarbus dalykas, įgyvendinant projekto tikslus, parengti atitinkamą veiklą, kad įvairių šalių mokiniai bendradarbiautų, tobulintų anglų kalbos žinias. Šio susitikimo tema – problemos sprendimas – buvo numatyta jau iš anksto, todėl mes, kaip šeimininkai, turėjome paruošti tinkamas užduotis. Pirmoji veikla pavadinta  ,,Kultūriniu šoku“. Projekto dalyviai buvo suskirstyti į 6 grupes. Komandos turėjo atlikti užduotis, t.y. išspręsti įvairias problemas: sužinoti, kaip nuvykti į Kaliningradą, kur nusipirkti sportbačius, ką daryti susirgus, kur mokytis Pagėgiuose ir t.t. Kita veikla, susijusi su projekto tema, buvo kūrybinis darbas. Kartu su mūsų gimnazijos technologijų ir dailės mokytojais mokiniai gamino vėjarodes, odines sages ir spalvingus atvirukus  (mūsų svečiai namo parsivežė tikrai labai originalių lauktuvių). Taigi, visos „problemos“ buvo išspręstos labai sėkmingai, kūrybingai ir išradingai.

Be šių veiklų, svečiams buvo paruošta ir turininga pažintinė - kultūrinė programa. Jie lankėsi gražiausiose mūsų krašto vietose: Rambyne, Bitėnuose, Vilkyškiuose, Panemunėje, grožėjosi unikaliąja Raganų egle, vaikščiojo po Mažosios Lietuvos paveikslų sodą, aplankė M. Jankaus ir mūsų gimnazijos muziejus, iš tolo gėrėjosi Luizos tiltu. Klaipėdoje stebėjo įspūdingą delfinų pasirodymą,  kartu su gide vaikščiojo senamiesčio gatvelėmis, sužinojo, kaip ir kada kūrėsi miestas. Visiems labai patiko paskutinis ekskursijos objektas – peliukas, kuris išpildo pašnibždomis pasakytus norus... Daug gražių Lietuvos vietų svečiai pamatė ir važiuodami iš Vilniaus oro uosto į Pagėgius bei grįždami į sostinę. Jie žavėjosi gražia rudenio gamta, savita miestelių, bažnyčių, pilių architektūra.

Visi projekto dalyviai džiaugėsi tokia turininga savaite. Svečiai išsivežė pačius gražiausius įspūdžius, o mūsų mokiniai sužinojo daug dalykų apie kitas šalis, išmoko kitų kalbų žodžių. Pirmomis dienomis vaikai buvo labai drovūs, tačiau vėliau, anot jų, bendravo taip, tarsi būtų pažįstami jau daugelį metų. Smagu buvo ne tik kartu dirbti, dainuoti, šokti, linksmintis diskotekoje, bet ir pabendrauti su svečiais namie, pasikalbėti apie būsimą vizitą į Norvegiją. Mokiniai džiaugėsi, kad nuobodžiauti neteko nė minutės, nes mokytojų parengta programa buvo  įdomi ne tik svečiams, bet ir šeimininkams. Tad norime padėkoti  mokinių  tėveliams, gimnazijos bendruomenei bei visiems, prisidėjusiems prie šio puikaus projekto.


Straipsnio komentarai

Robis2014-11-21
Jeigu norite Tapti savivaldybes valdininkeliu tai stokite I TT partija ir koki nors etateli jums suras. Ir kaipgi saviems nesuras. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?