Stebina metus negendantis agurkas ir karūnuoti pomidorai

2015-10-16, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šiemet inkakliškė stebina metus negendančiu agurku ir karūnuotais pomidorais.
Šiemet inkakliškė stebina metus negendančiu agurku ir karūnuotais pomidorais.

Į redakciją atskubėjo Inkaklių kaimo, Švėkšnos sen., gyventoja Žydrė Trinkienė. Ji mums rodė savo metus laiko negendantį agurką ir keistus pomidorus.

Laiko neįveikiamas agurkas nuskintas praėjusį rudenį, rugsėjį. Jį moteris laikė kambaryje su dekoratyvinėmis cukinijomis pintinėje, padėtoje ant žemės prie gėlių. „Karvės turtu agurkai buvo patręšti. Kitokių trąšų nenaudoju. Tik dėl savęs daržoves auginu. Krepšyje buvusios baltos cukinijos pasidarė kaip pūkas. O agurkas sveikas iki šiol. Agurkams sėklas kasmet naudoju tas pačias. Pati jas ir paruošiu, kad turėčiau ką ateinančiais metais sodinti. Nes pirkti yra brangu. O kai turi savo, gali sėti kiek nori“, - pasakojo inkakliškė.

Moters užauginti agurkai įprastai išsilaiko iki pavasario. Ji galvojo, kad rudens sulaukusi daržo gėrybė ilgiausiai išsilaikys iki gegužės mėnesio. Tačiau ji sėkmingai laikosi iki šiol ir stebina ne tik šeimininkę, bet ir jos svečius.

Agurkas tik spalį pradėjo šiek tiek dubti, o iki tol buvo apvalus. Ž. Trinkienės daržas yra netoli jos mamos Jurgaičių kaime. Ten ji ir sodina įvairiausias daržoves.

Šiemet gamta dovanojo ir keistą karališką pomidorų krūmą, ant kurio užderėjęs vaisius su karūnomis. Jų sėklas moteris taip pat kasmet pati surenka. O šiemet pirmąkart sulaukė karūnuotų gėrybių.

Pašnekovė sakė, kad jai patinka vis kažką auginti naujo. Jos silpnybė – gėlės. Todėl aplink namus jos visada žydi, jų žiedai džiugina ir kambaryje pamerkti vazoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

agronomas2015-10-17
tai normalu,nesertifikuotos seklos issigimsta,augalai po truputi mutuoja,nieko cia nera stebuklingo......... Komentaras patinka Komentaras nepatinka