Skanauti košę ypač tinka per pusryčius

2015-10-17, Mokyklos-darželio socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Spalio 9-ąją minima Pasaulinė košės diena. UAB „Malsena“ ir Sveikatos apsaugos ministerija švietimo įstaigose organizavo Košės dienos akciją.

Tą dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pradinukai pasitiko valgydami sveiką „Malsenos“ kokybiškų avižų košę. Mokytojai, drauge su vaikais padarę rytinę mankštelę, supažindino mokinukus su sveikos mitybos principais, o paskui visi ruošė košę. „Malsena“ padovanojo įvairaus skonio avižų košių su priedais – cinamonu, obuoliais, spanguolėmis ir šokoladu. Jas reikėjo tik užpilti karštu vandeniu ir truputį palaukti, kol avižos išbrinks.

Kol košė buvo ruošiama, vaikai pasakojo, ką jie kartu su tėveliais valgo pusryčiams, kokią košę jiems išverda mamos. Kalbėdamiesi su mokiniais, mokytojai siekė paaiškinti vaikams, kaip svarbu yra sveikai maitintis ir pakeisti prastus mitybos įpročius. Nėra sunku pajusti, kad sveikas maistas skanus, kad jis teikia energijos, o mankšta gali būti smagi ir įdomi.

Vaikai noriai, su didžiuliu smalsumu rinkosi „Malsenos“ košės maišelius,  gardžiai valgė ir džiaugėsi, kad košė gali būti skani.

Akcijos metu siekta, kad vaikas atsisakytų nesveikų užkandžių ir sužinotų apie sveiko maisto naudą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?