Leitgiriuose atidaryta nauja poilsio zona

2015-10-17, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Susirinkusieji linksmai leido laiką.
Susirinkusieji linksmai leido laiką.

Savaitgalį Leitgirių kaime, Juknaičių seniūnijoje, suorganizuota šauni šventė. Leitgiriškiai, besididžiuodami atliktais darbais, pasipuošę ir nešini vaišėmis rinkosi į projekto pristatymo ir poilsio aikštelės atidarymo šventę.

Sulaukta daug svečių

Pasiektu rezultatu pasidžiaugti kartu pakviesti draugai iš Juknaičių ir Pašyšių bendruomenių bei kaimynystėje esančio Kanteriškių kaimo gyventojai. Vaikų džiaugsmui į renginį atvyko policijos šuo Amsis, kuris mažuosius mokė saugaus elgesio poilsio zonoje ir kelyje, dalino jiems Lietuvos automobilių kelių direkcijos atšvaitus, liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis bei kitą prevencinę medžiagą.

Juknaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Laimutė Barkauskienė teigė, kad kuo daugiau seniūnijoje bendruomenių, tuo daugiau pritraukiama investicijų. Viešnia džiaugėsi leitgiriškių iniciatyvumu ir pirmuoju rimtu įgyvendintu  projektu.

„Džiugu, kad seniūnijos kaimai gražėja. Gražios jums šventės“, - sveikinimo kalbą tarė ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys.

Šventėje dalyvavo ir itin visų lauktas bei gerbiamas klebonas Stasys Toleikis. Sielų ganytojas pašventino poilsio zoną ir sutelkė žmones bendrai maldai.

Daug gražiausių padėkos žodžių ištarta bendruomenės narei, šventės vedėjai Ritai Grigalienei, kuri daug prisidėjo, jog Leitgirių kaimas taptų gražesnis, kad žmonės daugiau bendrautų vieni su kitais.

Susirinkusieji mielai bendravo, drauge žaidė žaidimus, šoko ir dainavo, vaišinosi.

Nustojo tikėti, kad vieną dieną gali būti kitaip

Daugelį metų į Leitgirių kaimą nebuvo jokių investicijų. Laikui bėgant uždarytos mokykla ir parduotuvė. Neliko ir sporto aikštelės, o žmonės nustojo tikėti, kad vieną dieną gali būti kitaip. Netikėjo ir valstybės, ES fondų ir kitų įstaigų teikiamos paramos galimybėmis. Darbingi žmonės ir jaunimas pradėjo bėgti iš kaimo. Gyventojų skaičius labai sumažėjo. Čia beliko 113 asmenų. Matydami tokią situaciją žmonės susitelkė ir įsteigė savo bendruomenę Leitgiriuose, kurią dabar vienija 40 narių. Deja, nėra šiame kaime pastato, kuriame būtų galima įsirengti bendruomenės namus.

Iki šiol nebuvo ir viešos erdvės, kurioje galėtų susirinkę žmonės bendrauti, spręsti jiems svarbius klausimus, pramogauti ir ilsėtis. Tokios zonos poreikis kaime buvo jau seniai. Tačiau kaimo teritorijoje nėra laisvos valstybinės žemės, kurioje būtų galima įrengti projektą. Todėl vieną dieną per visuotinį bendruomenės narių susirinkimą bendruomenės narys Marius Čėsna pasiūlė naudotis jo sklypo dalimi ir įrengti Leitgirių kaime viešą poilsio zoną vietos gyventojams bei svečiams. Bendruomenės nariai džiaugėsi ir nesvarstydami pritarė šiai įdėjai. Todėl netrukus visi nutarė, jog reikia rašyti projektą ir prašyti R. Grigalienės, kad parengtų paraišką, mat ji turi didžiausią patirtį dirbdama su projektais.

Projektinių lėšų nepakako

Už projektą „Poilsio zonos sukūrimas Leitgirių kaime“ bendruomenė gavo 5 998,6 Eur finansavimą nacionalinės paramos lėšų poilsio aikštelės sukūrimui ir įrengimui. To nepakako. Todėl bendruomenei teko pridėti ir savo 741,4 Eur nuosavų lėšų, kurių jie neturėjo. Todėl ieškojo rėmėjų. Pagalbos ranką ištiesė UAB „Šilutės vėjo projektai“. Įmonė skyrė 700 Eur paramą. Pasak R. Grigalienės, kaimo gyventojai su užsidegimu rinkosi į projekto įgyvendinimo pasitarimus, darė talkas tvarkant poilsio zonos teritoriją. O tvarkyti buvo ką, nes teritorijoje vasarą buvo auginti javai. Darbus baigė rudenį. Dabar visi džiaugiasi, kad turi poilsio zoną, kuria naudosis visi Leitgirių kaimo gyventojai ir svečiai, nes poilsio aikštelė įrengta taip, kad tenkintų visų tikslinių grupių poreikius. Ji tiks ir norintiems mokytis, organizuoti susirinkimus ir renginius, spręsti vietos problemas, švęsti šventes, nepaisant oro sąlygų, nes čia yra  įrengta pastogė (pavėsinė)  su lauko baldais. Ir vaikams tai saugi, lavinanti, įdomi ir teikianti daugybę pramogų žaidimų aikštelė. Norintiems pailsėti, stebėti žaidžiančius vaikus, pasigrožėti gamta ir pabendrauti įrengti suoliukai. Norintiems sportuoti ir aktyviai leisti laiką - turnikai, sūpynės.

Nori turėti nedidelius bendruomenės namus

Projekto vadovė R. Grigalienė priminė, kad jų kaime iš savivaldos lėšų įrengta autobusų stotelė, įsigyti sulankstomi stalai ir suolai, kuriuos naudoja renginių metu.

„Įrengta poilsio zona suteiks galimybę ilsėtis ir vykdyti veiklas, kurių dėka bus skatinamas bendruomeniškumas. Bendruomeniškoje aplinkoje didesnė dalis žmonių jausis laimingesni, sieks savo ir kaimo bendrų tikslų, o tai padės išlaikyti ir skatins atsikraustyti žmones į kaimą, kuriame bus patogu ir saugu šeimoms. Džiugu, kad kaimo žmonės mane išgirdo, suprato, pasitikėjo ir palaikė. Šiuo projektu mes neketiname sustoti, dar daug užmojų turime. Vieną didžiausiu svajonių - turėti nedidelius bendruomenės namus. O svajonės iš tikrųjų pildosi, kai labai labai nori“, - „Šilokarčemai" sakė projekto vadovė R. Grigalienė.

Nors poilsio zona jau įrengta, tačiau dar daug darbų laukia, kad ji atrodytų dar patraukliau. Savo lėšomis leitgiriškiai ketina pavasarį sėti žolę, apsitverti teritoriją, pasodinti augalų.

Leitgiriškiai aktyvūs žmonės – mokosi, į susirinkimus kviečia, su „kiemeliu“ važiuoja į įvairias šventes ir savo tradicines šventes organizuoja.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Klasiokas2015-10-19
Pagarba geram žmogui Mariui Čėsnai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2015-10-17
Saunuoliai Rita ir Regimantas Grigaliai ! Smagu matyti kaip su jusu iniciatyva ir visu pagalba vyksta tokie pasikeitimai ! Nesustokit, taip ir toliau ;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?