Siūloma vasarines padangas drausti tik nuo gruodžio

2015-10-17, 15min.lt, gazas.lt
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Žieminės padangos
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Žieminės padangos

Susisiekimo ministerija siūlo keisti padangų naudojimo tvarką – leisti ilgiau važinėti vasarinėmis padangomis.

Vasarines padangas siūloma drausti tik nuo gruodžio 1-osios iki kovo 1 dienos. Dabar toks draudimas galioja nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos.

Nuo lapkričio 10 iki lapkričio 30 dienos ir nuo kovo 2 iki kovo 31 dienos siūloma drausti važinėti su vasarinėmis padangomis, kai važiuojamoji kelio dalis yra apsnigta ar apledėjusi.

„Eismo dalyviai turėtų vertinti oro sąlygas ir esant pakankamai šiltiems orams lapkričio ar kovo mėnesiais galėtų eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis“, – aiškina ministerija.

Teigiama, kad šis pakeitimas būtų ypač aktualus sezoninių transporto priemonių (mopedų, motociklų) vairuotojams, kuriems pirkti žiemines padangas dėl trumpo naudojimo laikotarpio ekonomiškai netikslinga, taip pat kyla problemų dėl tam tikrų matmenų žieminių padangų, kurios nėra gaminamos.

Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis LRT radijui penktadienį teigė, kad šie pakeitimai gali įsigalioti jau šiemet. Pirmadienį juos numato aptarti Saugaus eismo komisija.

„Vyriausybės posėdyje turėtų būti aptariama trečiadienį ir galbūt jau ateinančią savaitę bus priimti sprendimai“, – teigė jis.


Straipsnio komentarai

vairuotojas2015-10-18
uzsidejau dabar, nes su zieminem vazineju tik viena sezona ir cia kiekvieno asmeninis reikalas. Kam cia labiausiai turetu rupeti saugumas kelyje, jei ne vairuotojui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lll2015-10-18
AR DYKADUONIAI NETURI KĄ VEIKTI ? GAL AVARIJŲ PER MAŽAI ? PADARYS AFRIKĄ. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?