Teismas areštavo „Meliovestos” sąskaitas, darbuotojai dirbs be atlyginimų

2014-11-02, Stasys BIELSKIS
„Meliovestos“ direktorius Bronislovas Budvytis ne visuomet būna taip gerai nusiteikęs...
„Meliovestos“ direktorius Bronislovas Budvytis ne visuomet būna taip gerai nusiteikęs...

UAB „Meliovesta” dažnai laimi Pagėgių savivaldybėje vykdomus milijoninius projektus, bet vis dėlto jai gresia bankrotas. Š. m. birželio 4 dieną Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, areštavo „Meliovestai” priklausančius 400 721 lito vertės kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, uždraudžiant jį išnuomoti, perduoti panaudai, parduoti ar kitaip perleisti nuosavybės teisę į jį bei įkeisti.

Tokį prašymą teismui pateikė Telšiuose registruota jau bankrutavusi statybos įmonė UAB „Dovirma”.

Šį skundą Šiaulių apygardos teismas tenkino, todėl nuo birželio 4 dienos UAB „Meliovesta” sąskaitos buvo areštuotos. „Meliovestos” vadovai liepos 3 dieną tam pačiam teismui pateikė prašymą, kuriame jie teigė, kad įmonės piniginių lėšų areštas paralyžiuoja jos ūkinę finansinę veiklą, bendrovė negali išmokėti atlyginimų darbuotojams, sumokėti mokesčių valstybei, nusipirkti kuro, statybinių medžiagų, reikalingų vykdant statybos rangos darbus, kurių dauguma finansuojami savivaldybių, valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis. Pažymėjo, kad šiuo metu vykdo statybos rangos sutartis, sudarytas su Pagėgių savivaldybės administracija ir UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“, kurių vertė – 5 942 179,76 Lt.

„Meliovestos” atstovų teigimu, dėl pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių kyla reali grėsmė, jog bendrovė negalės įvykdyti pasirašytų statybos rangos sutarčių, taigi negaus už darbus sutartos kainos bei privalės sumokėti delspinigius. Todėl „Dovirma” turi būti įpareigota pateikti atsakovo galimų nuostolių užtikrinimą 6 156 098,20 Lt sumai. Rugpjūčio 4 dieną Šiaulių apygardos teismas panaikino areštą UAB „Meliovesta“ piniginėms lėšoms ir leido iš areštuotų lėšų išmokėti darbuotojams darbo užmokestį, kitas su darbo santykiais susijusias išmokas, mokesčius valstybei, socialinio draudimo įmokas bei kitus privalomuosius mokėjimus, taip pat areštuotas lėšas naudoti būtiniausioms išlaidoms ūkinei veiklai vykdyti.

Tačiau tokiu sprendimu Bubliškės kaime registruotos įmonės savininkai džiaugėsi neilgai. UAB „Dovirma” kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, kuris nustatė papildomų aplinkybių, dėl kurių UAB „Meliovesta” sąskaitoms vėl buvo uždėtas areštas. Tokį sprendimą pastarasis teismas paskelbė rugsėjo 15 dieną.

Nuo 2012 metų „Meliovesta“ dalyvavo 12-oje teismo bylų, iš jų 4-iose – kaip atsakovas.

Jeigu ši įmonė bankrutuotų, jos darbininkai savo atlyginimus atgautų iš valstybinio garantinio fondo, į kurį įmokas moka visos Lietuvoje registruotos įmonės. Bet šis fondas kompensuoja tik trijų mėnesių nesumokėtą darbo užmokestį.

 

 

 


Straipsnio komentarai

koks ,,Burokas,, ?2014-11-04
atliko audita ikainuojant esama turta? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hm2014-11-03
Straipsnis, kaip straipsnis, tačiau straipsnį yra naudojama sena medžiaga. Bet reikia atkreipti dėmesį, kad Lietuvos įstatymais, Visoskios BANKRUTUOJANČIOS ir ANTSTOLIAI turi visą galią, visus nusitempti paskui save. Valdžia turi peržiūrėt įstatymus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?