Pagėgiškiai – tarptautiniame bendruomenių festivalyje

2015-10-20, Stasys BIELSKIS
Pagėgiškių duetas Martyna ir Paulius Šimkai ir Lietuvos, ir tarptautiniame festivaliuose tapo laureatais.
Pagėgiškių duetas Martyna ir Paulius Šimkai ir Lietuvos, ir tarptautiniame festivaliuose tapo laureatais.

Pagėgių savivaldybės atstovai spalio 8-11 dienomis dalyvavo Nidoje vykusiame pirmajame tarptautiniame bendruomenių susitikime-festivalyje „Nida InterComm 2015“.

Šiame tarptautiniame renginyje vyko įvairios diskusijos, bet daugiausia buvo kalbama apie kaimo ir miesto bendruomenių veiklą, jų problemas, ateities planus. Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto profesorė, socialinių mokslų daktarė Irena Leliūgienė pristatė užsienio bendruomenių patirtį, papasakojo apie jų veiklą, valdymo modelį.

Susitikime-festivalyje įdomius pranešimus skaitė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkas Arimantas Račkauskas, Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vedėjas Gediminas Česonis, buvo pristatyti būsimi projektai, kuriuos galės vykdyti  bendruomenės.

Kalbėta apie Dublino lietuvių bendruomenių veiklą, pasidalinta sėkmingos Neringos ir Femarno (Vokietija) bendruomenių bendradarbiavimo patirtimi. Visas tris festivalio  dienas veikė tapytojų, drožėjų, mezgėjų, pynėjų dirbtuvėlės, paroda ir mugė.

Festivalio metu bendruomenių atstovai pristatė savo bendruomenes, dalyvavo dainų festivalyje, kurį vertino komisijos nariai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Gruzijos ir Rusijos.   Pagėgių miesto bendruomenę dainų konkurse atstovavo duetas Martyna ir Paulius Šimkai. Pastarasis Pagėgiams atstovavo ir kaip solistas. Jie abu pasirodė puikiai, tapo festivalio laureatais.

Pasak Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Danutės Bardauskienės, Martyna ir Paulius į tarptautinį bendruomenių festivalį buvo deleguoti neatsitiktinai. Jiedu dainuoja viename geriausių Lietuvoje Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių chore, kuris nuolat dalyvauja dainų šventėse. Pirmajame šalies talentų konkurse „Lyderis 2015“ jie tapo laureatais, savo nuoširdumu ir sugebėjimais garsina Pagėgių kraštą.

Tarptautinis bendruomenių festivalis vyks ir kitąmet, nes 2016-ieji jau paskelbti Vietos bendruomenių metais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?