Solidarumo bėgimas

2015-10-20, Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriaus korespondentų būrelis

Lyg paukštį glostytum

arba žiūrėtum

į baso vaiko pėdsaką smėly –

taip gyveni.

Yra tavy gerumas...

Šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais norisi įvardinti tai, kas vyko Lumpėnų Enzio  Jagomasto mokykloje spalio 9 dienos popietę. Žinome, jog kažkur kažkam nėra viskas taip gerai, kaip mums. Nieko netrūksta, badas negresia, įgyjame išsilavinimą ir, augdami darnioje šeimoje, džiaugiamės gyvenimu.

Jau antri metai, kaip mūsų mokykla (organizatorius – kūno kultūros mokytojas Eligijus Kriaučiūnas) prisijungia prie ,,Solidarumo bėgimo“. Jo metu aukojame pinigus Lietuvos ir Zambijos vaikams. Smagu, kad šiemet sulaukėme garbių svečių – rėmėjų, tai seniūnė Danguolė Mikelienė, Tarybos nariai Gražina Jankauskienė, Algis Grublys ir Ričardas Mažutis, mokyklos direktorė Rima Auštrienė.

Solidarumo bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, įsipareigojimus, dėti visas pastangas, kad pasaulyje keistųsi požiūris į vaikus, siekti kiek galima greitesnių ir ilgalaikių pokyčių jų gyvenime. Solidarumo bėgimo metu buvo renkama parama vaikų dienos centrus lankančių vaikų Lietuvoje psichologinei pagalbai bei berniukams ir mergaitėms, augantiems Zambijoje. Mes atveriame savo širdis ir dalinamės savo gerumu su tais, kuriems jo labiausiai trūksta.

Ši akcija suvienija daugybę Lietuvos švietimo įstaigų, kurios prisideda prie šviesesnės vargstančių vaikų ateities. Galbūt tų kelių paaukotų eurų nebuvimo mūsų kišenėje mes ir nepajusime, tačiau skurstantiems vaikams kiekvienas centas yra labai brangus. Prieš solidarumo bėgimą įvyko „Vertybių aukcionas“, kuriame buvo prisiminti ir įvertinti svarbūs žmogui dalykai – šeima, draugystė, išmintis...

Mes kukliai prisidėjome prie akcijos nubėgdami 96 solidarumo kilometrus ir surinkome 210 eurų (dvigubai daugiau nei praėjusiais metais).

Solidarumo bėgimas mus moko dalintis tuo, ką turime, nes niekada nežinai, kada tos pagalbos prireiks tau.
Džiaugiamės ir nuoširdžiai dėkojame visiems mokiniams, tėveliams, rėmėjams, mokyklos  darbuotojams, dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios akcijos.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!