Usėnuose – ypatingas dėmesys mirusiesiems

2014-11-02, Gerda BELOKOPYTOVA
Akcijos metu sutvarkytos Svaraitkiemio kapinės, o ten esantys kapai papuošti žvakelių liepsnomis.
Akcijos metu sutvarkytos Svaraitkiemio kapinės, o ten esantys kapai papuošti žvakelių liepsnomis.
Spalio 25 dieną Usėnuose vyko akcija „Uždek žvakelę“, kurios metu buvo kviečiami usėniškiai žvakelėmis papuošti seniūnijoje esančias kapines. Tiesa, tądien ne tik uždegtos žvakelės, bet ir sutvarkyta aplankytų kapinių aplinka.

Idėja šiemet artėjant Visų šventųjų dienai šiltomis žvakių liepsnelėmis papuošti kapines kilo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų skyriaus bibliotekininkei Onutei Miliauskienei. Moteris džiaugėsi, kad pirmą kartą organizuota akcija susilaukė dėmesio.

Šeštadienio popietė buvo kaip niekada šilta, tad susirinkusiųjų nuotaikos buvo dar geresnės. O akcijoje dalyvavo apie 10 žmonių. „Kaip pirmą kartą, tai, manau, tikrai neblogai. Atmosfera tądien buvo nereali. Labai džiaugiuosi, kad atėjo žmonių ir galėjome įgyvendinti  mano sumanymą“, - džiaugėsi akcijos organizatorė Onutė. Šiemet pasirinktos Svaraitkiemio kapinaitės. Tai senos kapinės, kurioms reikalingas tvarkymas. Akcijos dalyviai tądien pasiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Nugrėbė lapus, sutvarkė ten esančius kapus ir uždegė žvakeles.

„Manau, kad akcija tikrai pavyko. Turiu minčių ją organizuoti ir kitais metais. Mane labiausiai džiugina tai, kad iš susirinkusiųjų jautėsi žmogiškumo jausmas, noras padaryti kažką gera. Juk aš tik paskelbiau internete apie vykdomą akciją, specialiai žmonių nekviečiau ir neprašiau ateiti. Atėjusieji, pakalbinę pažįstamus ir draugus susirinko patys ir norėjo prisidėti prie savo aplinkos gražinimo“, - įspūdžiais dalijosi usėniškė.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?