Patėvis mažamečių akivaizdoje užmušė jų mamą

2015-10-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio pareigūnai tikrai turėjo ką veikti. Įvykių suvestinėje užregistruoti net 7 atvejai, kuomet buvo naudojamas smurtas, o kur dar įvykiai, susiję su vagystėmis ir kitais nusikalstamais veiksmais.

Kai daug įvykių, daug ir nukentėjusiųjų. Dėl patirtų sumušimų du žmonės mirė. Abiejų nelaimių pasekmių kaltininkas - alkoholis.
Liko dvi našlaitės

Šeštadienį, apie 20 val. 13 min., namuose, esančiuose Šilutės miesto Stoties gatvėje, vyriškis kumščiais „auklėjo“ savo sugyventinę. Sumuštai mamai greitąją pagalbą iškvietė devynmetė dukra. Paskambinusi pareigūnams išsigandusi mergaitė sakė, kad patėvis muša mamą ir reikia pagalbos.

Dėl galvos traumos komos būsenos sumušta jauna moteris išvežta į Šilutės ligoninę, o vėliau skubiai išgabenta į Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos skyrių. Nukentėjusiosios gyvybė užgeso spalio 18-osios ryte.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariate laikinai einančios Kriminalinės policijos skyriaus viršininko pareigas Jurgitos Nausėdienės duomenimis, 25 metų moterį Amžinybėn pasiuntė sugyventinis, su kuriuo bendrą ūkį vedė nuo šių metų rugpjūčio mėnesio. Našlaitėmis liko dvi mergaitės – vienai jų septyneri metai, kitai – devyneri. Jomis dabar rūpinamasi močiutė. Vaikų teisių apsaugos tarnyba šiuo metu sprendžia klausimą, kas toliau rūpinsis mažametėmis. „Šis klausimas dabar yra atviras“, - sakė J. Nausėdienė.

Pareigūnai išsiaiškino, kad lemtingą vakarą pora nusipirko alkoholio. Drauge jį gėrė. Besilinksminant tarp sugyventinių kilo šeimyninis konfliktas, kurio metu ir buvo žiauriai sumušta mama vaikų akivaizdoje. Tą patį vakarą sugyventinis buvo sulaikytas. 1988 metais gimusiam vyrui nustatytas 1,39 promilių girtumas. Sulaikytasis pareigūnams teigė, kad pora tiesiog susipyko ir dėl to smurtavo. Dviejų mergaičių mamos gyvybę atėmęs vyras nesitikėjo, kad nuo jo kumščio ji mirs. Dėl įvykusios nelaimės jis apgailestauja.

Namiškiai policijos pareigūnams teigė, kad šioje šeimoje nebuvo vengiama stiklelio.

Sumušė sugėrovai

Sekmadienio rytą gyvybė užgeso ir Gaideliuose sumušto A. B., kurį šeštadienį, apie 9 valandą, aptiko kaimynas. Iš vakaro susirinkusieji šventė kaimynės jubiliejų. Į jį atėjo ir kaimynystėje gyvenęs A. B., kuris jau nuo ryto gėrė ir kitame bute. Jis į gimtadienio šventę atsinešė vaišių – gėrimų ir maisto.

Švęsdami ir vartodami alkoholį vyrai susipyko. Du jaunesni vyrai sumušė vyresnįjį A. B. ir paliko gulėti per naktį virtuvėje ant grindų, nes galvojo, kad jis miega. Vienas iš mušusiųjų – sūnėnas A. B., gimęs 1978 metais, kuris policijai žinomas dėl įvairių konfliktų, kitas – kaimynas J. K., gimęs 1961 metais.

Pareigūnė J. Nausėdienė teigė, kad nėra aiškios priežastys, kodėl tarp vyrų kilo konfliktas.  Pirminiais duomenimis, jis tarp sugėrovų vyko šeštadienį, apie 2 valandą nakties.

Sumuštą, mėlynuojantį vyrą rado kaimynas. Jis ir iškvietė greitąją pagalbą. 1964 metais gimęs vyras išvežtas į Šilutės ligoninės Priėmimo skyrių. Jis buvo komos būsenos dėl kraujavimo į smegenis. Todėl 12 val. 59 min. vyras išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Sekmadienio rytą Reanimacijos skyriuje nutrūko jo gyvenimo styga. Mirties priežastis - galvos smegenų trauma.

Dėl šio įvykio sulaikyti du įtariamieji.

Didžiausias šių mirčių kaltininkas – nesaikingas alkoholio vartojimas. Velnio lašai negailestingi – atima iš vaikų tėvus, dėl jų geriausi draugai, giminės pykstasi, pakelia ranką, žmonės dėl jų degraduoja. Tik, deja, kartais brangiai kainuoja pamokos, kurių metu suprantama, jog alkoholis – blogas sąjungininkas.


Straipsnio komentarai

gabriele2015-10-29
ta patevi taip reik uzdaryti uzgrotu kad atcimintu visa givenima
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?