Kūdikį ant žemės pametęs vyras nusikeikė ir paliko...

2015-10-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

Praėjusią savaitę visą Lietuvą pašiurpino Šilutėje ant žolės rasto mažylio istorija – jį iš glėbio pametęs vyras nusikeikė ir tiesiog paliko gulėti ant žemės. Kas tas vyras, pareigūnams iki šiol dar neaišku. Apie šią istoriją rašantieji stengėsi kuo daugiau pridėti įvairiausių įvykio detalių. Vieni rašė, kad vaikas rastas gulintis šalia mamos parke, kiti – tiesiog gulintis parke. Buvo ir tokių, kurie dalinosi informacija, jog kūdikio mama Rima uždaryta areštinėje. Tai tik keletas dalykų, kurie neatitiko tikrovės. „Šilokarčema“ bandė išsiaiškinti kaip buvo iš tikrųjų – sausio mėnesį gimęs kūdikis buvo pamestas, o gal tyčia ar netyčia pagrobtas? 

Pranešė, jog dingo vaikas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono PK Prevencijos poskyrio specialistės Audronės Luganeckienės duomenimis, praėjusią savaitę, spalio 12 d., penkių asmenų kompanija vartojo alkoholį. Tarp jų buvo ir berniuko mama Rima. Besilinksminant, vienam sugėrovui išėjus namo, buvęs moters sugyventinis norėjo ją vežtis į Kintus. Rima nepanoro viena važiuoti, todėl netrukus visa kompanija sėdėjo mašinoje. Dar nepajudėjus iš aikštelės, sugyventiniai susipyko. Todėl moteris išlipo iš mašinos. Vaiką padavė vyrui, kuris sėdėjo mašinos gale, kad šis jį palaikytų, kol ši pasikalbės su buvusiu sugyventiniu. Bet staiga mašina nuvažiavo. Policijai moteris teigė, kad ji net pusvalandį bandė prisiskambinti automobilio vairuotojui, tačiau to jai padaryti nepavyko. Tikėjosi, kad vairuotojas pats grįš. Nesulaukus jo, paskambino Bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešė, kad dingo kūdikis. Tuo metu policija jau buvo gavusi informaciją apie rastą šios moters kūdikį. Jį pastebėjo vienas Jaunimo alėjos gyventojas. Pareigūnė teigė, kad šis šilutiškis važiavo pro Jaunimo 6 namą ir pamatė, jog takeliu eina svirduliuodamas vyriškis, prisispaudęs prie savęs kūdikį. Staiga neblaiviam asmeniui mažylis tiesiog išslydo iš rankų ir nukrito ant žemės, sukniubo. Todėl Jaunimo alėjos gyventojas tuoj pat pribėgo prie verkiančio mažylio.

Nepavyksta išsiaiškinti, kas nešė vaiką

Paėmęs svetimą kūdikį vyras skambino žmonai ir jai pirmajai papasakojo apie radinį, o netrukus tą padarė ir pareigūnams. Kur nešė girtas vyras sausio mėnesį gimusį vaiką, iki šiol pareigūnams yra neaišku, kaip neaiški ir tą vaiką nešusiojo asmenybė.

A. Luganeckienė neslėpė - pareigūnams sudėtinga susisiekti ir su vaiko mama – namuose jos nebūna, telefonas išjungtas. „Kai atsiliepė kažkoks girtas asmuo, mane pasiuntė toli toli... Aiškina, kad negali atvažiuoti, nes geria. Pasakius, jog privažiuosime patys, pasakė, kad jau yra Tauragėje“, - tęsė pokalbį pareigūnė.

Vaiko netekusiai motinai reikėjo vykti į policiją ir aiškintis, kokiomis aplinkybėmis praganė mažylį. Jai nustatytas 2,3 promilių girtumas.

Iki įvykio moters šeima nebuvo įrašyta į rizikos šeimų grupę, tačiau motina buvo patekusi į policininkų akiratį tuomet, kaip pavartojo narkotikų.

1987 metais gimusi Rima apklausos metu pareigūnams teigė, kad berniukas yra jos pirmagimis ir vienintelis sūnus. Vėliau paaiškėjo, kad ji dar turi ir 9 metų mergaitę. Ją nuo mažens augina močiutė. Noro auginti ir šį pamestinuką ji dar nepareiškė.

Pareigūnė sakė, kad išgerti nevengianti šilutiškė kilusi iš normalios ir padorios šeimos, kuri su ja taip pat nesusišneka, mat jos draugai – nevengiantys taurelės asmenys. Dabar Rima gyvena Jaunimo alėjoje nuomojamame bute.

Nesijaučia padaręs žygdarbį

Pavyko pakalbinti šilutiškį, kuris nesaugioje aplinkoje rado vaiką. Jis teigė, kad iškart pastebėjo svirduliuojantį vyrą su mažyčiu vaiku rankose. „Pamačiau, kaip jis iškrito jam iš rankų ant asfalto. Atbėgau tuoj pat prie vaiko. Jį laikęs girtas vyras staiga riebiai nusikeikė na..., pasakė: „Pavargau, einu pas Valią“. Manęs paklausė, kur dėti tą vaiką ir nuėjo. Tuoj pat skambinau žmonai ir pasakiau, kad radau kūdikį. Todėl ji netrukus buvo šalia. Apie įvykį pranešėme ir policijai. Vėliau su pareigūnais nuvykome į ligoninę, kad medikai apžiūrėtų vaiką. Matėsi, kad jo žandukas ir galvytė  lyg nubrozdintos. Jis karkaliavo lyg sirgtų bronchitu. Vaikas nugabentas į ligoninę“, - apie netikėtą „nuotykį“ kalbėjo šilutiškis.

Policijai vaiko mama aiškino, kad vaikui ant skruosto nuo gimimo yra lyg alerginis pabėrimas.

Medikai nenorėjo apžiūrėti kūdikio

„Šilokarčemos“ duomenimis, medikai nenorėjo apžiūrėti mažylio nors matėsi nubrozdinimai. Jie teigė, kad net vaikų traumatologo neturi, liepė jį vežti į Saugų vaikų globos namus. Tik policijos pareigūnui ir vaiką radusio šilutiškio žmonai pareikalavus, vaiką medikai pasiliko gydymo įstaigoje. Iš čia jis išgabentas į Klaipėdos vaikų ligoninę, o vėliau apgyvendintas uostamiesčio sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

Apie  šį įvykį klausėme ir Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus. Jis teigė, kad vaikas buvo išvežtas į Klaipėdos ligoninę, nes jis buvo iki metų amžiaus. Paklausėme, kodėl medikai nenorėjo apžiūrėti mažojo paciento? D. Steponkus teigė, kad jo nepasiekė informacija, jog mažyliui tądien budėję medikai nenorėjo suteikti pagalbos. Vadovui pavaldiniai tvirtino, kad medikai kūdikį apžiūrėjo ir suteikė pirmąją pagalbą. „Kokia tikra tiesa, sunku patikrinti. Bet tikrai į tai atkreipsime dėmesį“, - pokalbį baigė D. Steponkus.

Dabar, kad vaikui nenutiko nieko blogo, labai džiaugiasi jį radęs šilutiškis. Kas tas geradaris? Jis prisistatyti nenorėjo. Anot jo, jis nepadarė jokio žygdarbio, tiesiog atliko pilietinę pareigą – neliko abejingas tam, ką matė. „Pasielgiau taip, kaip būtų pasielgęs kiekvienas“, - įsitikinę šilutiškis.

Dėl šio įvykio vyksta iki teisminis tyrimas.


Straipsnio komentarai

Juozas2015-10-31
o tokius "vyrus" kastruot Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2015-10-31
nafik, sterilizuot tokias kaip kates reikia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gabe2015-10-29
ir is kur tokiu atsiranda
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gabriele2015-10-29
tokes keules ytvarta yvaryti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gariele2015-10-29
tokius zmones reik nubausti us tokius dalykus ir Iskur tokie isdygo besirdzei tie zmones uzjeuciu kurie neturi per tos virus savo vaiku tokius reik ismest pro duris


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02015-10-27
Ir iš kur tokių atsiranda.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tokius žmones sterilizuot ir tokias baudas dėt kad ausis linktu 2015-10-24
ikišt visi mandrus o pasekmes kokios bus ir už jas atsakyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?