Susirinkę bikavėniškiai dalijosi ne tik rūpesčiais, bet ir džiaugsmais

2014-11-02, Etnografė-vadybininkė Audrė Bagdonaitė
Liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė”.
Liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė”.

Spalio 24 dieną Bikavėnų kaimo bendruomenė ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras surengė jau tradicija tapusią šventę „Auksinio rudens šviesa”, kuri skirta Bikavėnų kaimo gyventojams. Susirinkusius bikavėniškius ir šventės svečius pasitiko Bikavėnų liaudiškos muzikos kapelos „Lolytėlė” skambančios dainos. Po gražių kapelijos dainų Bikavėnų bendruomenės pirmininkė Marytė Matevičienė  pasiūlė susirinkusiems aptarti jiems rūpimus klausimus.

Diskutuota temomis dėl kelių problemų, naujai įrengtos poilsiavietės tolimesnės ateities ir plėtimo, dėl šaligatvių ir Bikavėnų pasididžiavimu jau tapusios koplytėlės saugojimo. Susirinkę svečiai taip pat negailėjo gerų žodžių ir  pagyrų puikiai besidarbuojantiems bikavėniškiams. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus padėką įteikė J. Raudonienei  už puikų darbą ir pagalbą puošiant bei rūpinantis Bikavėnais. Vainuto parapijos klebonas Dainoras Židackas taip pat sveikino visus susirinkusiuosius bei aptarė tolimesnius parapijos ateities planus. Bendruomenės slaugytoja O. Juknienė dėkojo visiems padėjusiems tvarkyti medicinos punktą, prie jos padėkų prisidėjo ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų skyriaus bibliotekininkė D. Puidokienė, kuri taip pat nuoširdžiai dėkojo už pagalbą atliekant remonto darbus.

Tądien išklausyti visi pasiūlymai ir pageidavimai, kaip toliau puoselėti ir puošti savo kraštą, kaip suvienyti kaimo žmones, organizuojant įvairius užsiėmimus tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Tačiau ne tik problemų ar kasdienių rūpesčių aptarti tuokart susirinko bikavėniškiai. Jų laukė ir staigmena – Rusnės šokių kolektyvo „Rusnietis” pasirodymas. Rusniškiai ne tik patys šoko, bet ir visus susirinkusius kvietė pašokti ir naujų žingsnelių išmokti. Po svečių pasirodymo toliau bikavėniškius linksmino liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė” (vad. K. Budrys) bei Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna” (vad. G. Dirgėlienė), kurie pristatė savo naujai paruoštas programas. Tądien ruduo už lango buvo apgaubtas kaimynų juoku, šiluma, šokiais ir dainomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?